Wpis z mikrobloga

Wow, co za odcinek, rewelacja. Serial wreszcie uciekł od gierkowej sztampy, dostaliśmy zaskakująco uniwersalną i bardzo poruszającą historię miłosną, piękna sprawa.

Nie dziwię się, że wykopków boli dupa. Nie dość, że wątek homoseksualny, to jeszcze z morałem o tym, że trudno pokochać życie i świat będąc samotnym i sfrustrowanym xD

Najlepszy odcinek do tej pory. Wątpię, żeby twórcy dowieźli w tym sezonie coś jeszcze równie emocjonującego.

#thelastofus #tlou #hbo #seriale
  • 20
@antywojo: Jasne, ale to dlatego, że masz nieograniczony dostęp do wody i środków czystości. Koleś był preppersem z długimi włosami i brodą jeszcze przed apokalipsą. Poza tym gdybyś musiał ryzykować życie, żeby znaleźć żyletkę czy mydło to pewnie byś poszedł na pewien kompromis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Goliłbyś se klatę po apokalipsie zombie mieszkając samemu?


@darjahn: dobre pytanie, kiedyś odpowiedziałbym „zdecydowanie nie”, ale covidowa pandemia i izolacja pokazały mi że człowiek czasami robi rzeczy zupełnie bezsensowne w nowej rzeczywistości żeby poczuć się „normalnie / jak kiedyś”. Natomiast wciskanie na siłę woke culture to zupełnie inny temat ;)
@antywojo Oj to byśmy się nie dogadali! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Camel665: W jaki sposób historia związku dwóch gejów jest woke? Rozumiałam ten termin raczej w kontekście problemów socjalno-politycznych, np. niesprawiedliwości społecznej itd. Co zatem przez to rozumiesz?
@NieBojeSieMinusow: @darjahn Przewinalem praktycznie pół odcinka.
Zamiast skupić się na istotnych rzeczach jak np. w drugim odcinku, to love story dwóch homosiow jak się kończy świat xD
Nie szczędząc przy tym "widoków". Obrzydliwe jak dla mnie. Coś czuję, że inne akurat istotne wątki też potraktują po macoszemu na rzecz podobnych kompletnie nieistotnych jak ten z 3 odcinka.
@Malganis882: A które wątki są istotne? To historie ludzi którzy ocaleli- główny wątek to relacja mężczyzny który stracił córkę z ocalałą dziewczynką. To też nieistotny wątek czy ten już może być, bo to nie homo?
@NieBojeSieMinusow: no wspaniała defekacja na siłę upiększona ckliwą historyjką propagandową lgbtchwdp byle było modnie tolerancyjnie i tak bez kontrowersji, łagodnie, a mdli i rzygać się chce. Czas na czarne.
@NewBlueSky:

przeciez to byl slaby odcinek, zmarnowany na wypełniacz bez wartosci.


najlepiej oceniany odcinek serialu, dodający nową zawartość do treści z gry, opowiadający przepiękną miniaturową historię miłości dwóch osób. robiący to w najlepszym możliwym stylu, bo w uniwersalny sposób - ta historia mogłaby się przydarzyć dowolnej konfiguracji ludzi, w dowolnym czasie i miejscu.

na 100% posypią się nagrody, bo krytycy i widzowie już się zachwycają, ale wykopek mądrzejszy i on tam
@NewBlueSky

2/10 kolego, Gr8 b8 m8


xD no kolego ale lepiej spójrz na recenzje a nie na agregatory. homofobiczne pierdy bez treści tego nie zmienią - póki co najlepszy odcinek serialu, a wręcz jedna z lepszych rzeczy w telewizji od dłuższego czasu

Technicznie ten odcinek był najgorszy


co to znaczy?

ty w ogóle coś oglądasz czy głownie gierki? xD
@NieBojeSieMinusow: co mnie obchodza recenzje. Ogladalem ten odcinek i wiem o co widzialem.

Technicznie, obiektywny opis faktow: odcinek typu filler, na ukazanie milosci dwoch pobocznych postaci poswiecono kilka(nascie?) razy wiecej czasu niz relacja glownego bohatera ze swoja partnerka, ktora zginela czesciowo poswiecajac swoje zycie aby glowni bohaterowie mogli isc dalej.

Aktorsko, rezysersko bez szalu, nie kupiłem wgl tego zdarzenia, ze random przyszedl, on go wpuscil i przy pianinie zaczeli sie calowac.