Wpis z mikrobloga

Dziś wrzuciłem bardzo ważny w kontekście ostatnich miesięcy raport ISW (Wpis i znalezisko ). Chciałem się was zapytać, jak myślicie, skąd opóźnienie w wspieraniu Ukrainy, która dostaje sprzęt zbyt późno by być w stanie szybciej zakończyć wojnę. Najlepiej by było najpierw przeczytać raport, ale jak wam się nie chce to też można, najwyżej wam skasuje konta ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#ukraina #wojna #rosja #codziennyisw #pytanie #ankieta

Skąd opóźnienie w dostawach sprzętu dla Ukrainy

  • Presja rosyjskiego lobby 16.1% (14)
  • Obawa, że szybkie zwycięstwo zdestabilizuje Rosję 6.9% (6)
  • USA chce jak najbardziej osłabić Rosje 33.3% (29)
  • Problemy logistyczne i szkoleniowe 19.5% (17)
  • Niechęć do osłabiania własnych rezerw 24.1% (21)

Oddanych głosów: 87

  • 2
@Kagernak:
Żadne.
Polityka wewnętrza.
Nie we wszystkich społeczeństwa są takie por-Ukraina i takie chętni do wysyłki sprzętu,
W wielu krajach jest spora mniejszość rosyjska.
A więc partie rządzące muszą bardzo mocno balansować pomiędzy pomoc/poparcie, gdyż skrzętnie to wykorzystuje opozycja i wielu wyborcom nie podoba się taki hurra optymizm w pomaganiu Ukrainie.
Zbyt duże wsparcie Ukrainy może się nie spodobać wielu wyborcom, co niekorzystnie wpłynie na poparcie i przyszły wynik wyborczy,
@Kagernak: a jak dla mnie, to część krajów NATO miało tylko sprawny sprzęt na papierze i było im trudno się do tego przyznać.

Dodatkowo Zachód mógł być zbyt dużym optymistą po wycofaniu się kacapów z obwodu Charkowskiego i części chersońskiego.

Trochę też Ukraińcy przegięli z propagandą, sukcesu i ludzie na zachodzie mogli pomyśleć, że dalsza poważna pomoc jest niepotrzebna.

To wszystko to moje zdanie