Wpis z mikrobloga

@Optimus_Seba: Okropne są te "przekształcenia" w formy bezosobowe. W takim japońskim czy angielskim to jeszcze działa, ale w polskim, gdzie każdy czasownik, przymiotnik i cała masa rzeczowników ma formy męskie i żeńskie, to po prosty wychodzi pokracznie. Dla mnie to wygląda jak pismo kogoś, kto się dopiero uczy polskiego, albo kogoś z naprawdę głębokiej wsi nie znającego podstaw gramatyki.
@Optimus_Seba
Tak chyba tylko mogła napisać osoba, która kompletnie pokazuje nieznajomość książek Dukaja gdzie takie sformułowania to w zasadzie powszechność.
Skrzywdziło cię to jakoś przez ekran? xD Że aż musiałeś posta tutaj wysrać?
@ibilon
Zmiany w medycynie i kulturze xDDDD ale ty zdajesz sobie sprawę z tego, że kultura codziennie ewoluuje i nie stoi w miejscu? Tak samo jest z rozwojem medycyny gdzie następuje coraz to większy postęp?
Zgadzam się z tym
ta postać miała dosłownie kilka osób w jednym ciele i była tego w pełni świadoma. Nikt nie zwracał się do niej w wydumanych zaimkach.


@g8b8m8: Właśnie pamiętam, że narrator czy ktoś tam zwracał się do kogoś dziwnymi zaimkami, może do tego doktorka pierwszego? Chyba tak, ale później zrezygnował - w sensie narracyjnym i było powiedziane, że każdy się tak zwracał, ale on tutaj w swojej narracji nie będzie. Pamiętam, że właśnie
Zmiany w medycynie i kulturze xDDDD ale ty zdajesz sobie sprawę z tego, że kultura codziennie ewoluuje i nie stoi w miejscu? Tak samo jest z rozwojem medycyny gdzie następuje coraz to większy postęp?

@Filippa: Pseudonaukowe brednie o "gender" to nie rozwój medycyny, wręcz przeciwnie. Z tego co wiem nie odkryto żadnych nowych chromosomów, więc te dziesiątki nowych płci istnieją tylko i wyłącznie w zakrzywionych umysłach lewaków.
A wymuszanie, by ludzie
@ibilon
xD
Więcej płci. Wymienisz chociaż jedną więcej? Nie, bo to jest typowy prawacki chochoł. Nikt nie mówi o istnieniu 56 płci i czego sobie jeszcze konserwy nie wymyślą.
Medycznie jest udowodnione natomiast istnienie innych tożsamości płciowych, udowodnione jest jak najbardziej, że bycie trans i bycie nie binarnym to normalne rzeczy.
Płeć to spektrum, ma postać bimodalną.
Płeć chromosomowa nie jest nawet jedyną rzeczą która determinuje płeć dla twojej świadomości.
A nawet