Wpis z mikrobloga

czyli jak zwykle polska macha szabelką, pyskuje do rosji, daje hajs, zwiększa pkb na wojsko, oddaje masę sprzętu a zachód w tym czasie wydaje hajs na socjal, szpitale, edukację, robi biznes, potem zdzwienie że w polsce się zarabia 600eur na miesiąc a w niemczech 1600 przy czym ceny w sklepach mamy podobne i tylko usługi tańsze ... następnie zdziwienie że ludzie stąd emigrują i tracimy podwójnie raz nie robiąc biznesu, dwa płacąc za edukacje ludzi którzy potem zasilają obcy kapitał ... po wojnie ukraina też zrobi biznes z tymi którzy będą mieli hajs a nie z tymi którzy się sfrajerzyli i spłukali na pomocy jej podczas wojny a po niej nie będa meli nic do zaoferowania poza miłymi słowami, polska zamiast inwestować na zachód i sięrozwijąc z utęsknieniem patrzy na wschód, tyle że zachód to rozwój i przyszłość a wschód to bieda, korupcja i wojna, ale no cóż mamy kompleksy co do zachodu i chcemy być autorytetem dla jakiegoś państwa i potem miłe słowa ukraińców podbudowują nam ego i dochodzimy do wniosku że warto bo potem ktoś o nas miło mówi na tiktoku :) #wojna #rosja #polska #gospodarka #ukraina #polityka
  • 7
@paternos22: Na tą chwilę vateusz jedynie powiedział, że będziemy działać "w pełnej koordynacji z państwami NATO" i nic więcej. Osobiście obstawiam, że my nie przekażemy samolotów, a jak już to max 4 sztuki, ale incydent kałowy jaki onuce odwalają na wypoku po słowach vatowieckiego to miód na moje serce. Boicie się tych samolotów? I dobrze! Macie się bać bo jest czego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4rcinS: piecze bo inflacja rośnie, miesięcznie w podatkach oddaje państwu ponad 8k jako programista, wszędzie i tak chodze prywatnie a ci d3bile wydają mój hajs na zbrojenia i wychodzimy przed szereg a inne kraje robią biznes inwestują w służbe zdrowia i naukę, fajnie się tu mieszka i nie mam motywacji do wyjazdu ale zachód nam odjeżdża i może taka motywacja mi się pojawi, więc tak brawo PIECZE MNIE hehe ale dopiekłeś
@paternos22: esencja bycia zj3b@n7m p0laczk1em, nie robisz żeby drugiemu człowiekowi było lepiej i razem się bogacić jak niemcy czy szwajcarzy tylko radość du życia czerpiesz z tego że kogoś innego PIECZE i ma gorzej, przez to ty czujesz się lepiej mimo że we dwójke tracicie i jestescie w d00pie