Wpis z mikrobloga

ile kg miesięcznie robiliście na masie w ciągu miesiąca? ważę 82kg i 184cm, tkanki tłuszczowej koło 15%, (trenuje push/pull/legs 6x w tygodniu, praca siedząca) i startowałem 1 stycznia z 80g, a aktualnie mam 82kg i jem ~3500kcal i zastanawiam się, czy za szybko nie tyję, chociaż pewnie też trochę wodą się nabiłem na początku. Może zejść do 3300? albo zostać już tak i po prostu na razie nie dodawać kcal?
#silownia #mikrokoksy
  • 15
@Wirtuoz: Z tego co kojarzę to 1-2kg w skali miesiąca to optimum, ale dużo zależy od jakiego etapu zaczynasz. Po długiej redukcji przybędzie Ci w ciągu kilku tygodni kilka KG ze względu na glikogen, zalegającą treść pokarmową itd.

Żeby budować mięśnie nie potrzebujesz jakiegoś gigantycznego plusu kalorycznego, więc możesz trochę kcal uciąć, jeżeli boisz się, że się ulejesz.
@sliti666: no nie dojadałem do zapotrzebowania kcal, bo w ciągu pół roku waga mi spadła o jakies 3kg. A trenuję ponad 1,5 roku z przerwami. No myślę, że w okolicach tych 3400kcal zostanę i zobaczę.

Ale jak ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, to będę wdzięczny
@Wirtuoz: z drugiej storny taka powolna masa też jest trudna w praktyce, bo nadwyżka rzedu 100-150 kcal często zanika poprzez złe szacowanie jedzenia, większa aktynośc w danym dniu itp

Ale jeśli masz prace siedząca i każdego dnia podobną aktywnośc a do tego jesz określone posiłki wedlug planu to taka powolna masa jest ok.
@Wirtuoz: w tygodniu mam catering dietetyczny, więc równo 3,5k. W weekendy wpisuję do fitatu, ale nie mam pewności z jaką dokładnością, zazwyczaj trochę ponad 3,5 k kcal wychodzi.
@Wirtuoz: masz rację, ale na catering 4k mnie nie stać, one przez ostatni rok i tak podrożały w opór, i dalej drożeją.

Miałem dietę od Brokuła, teraz wziąłem na miesiąc testowo Dr.Kaloria (3,5k, ale mają też 4k właśnie i w dłuższej perspektywnie o tym myślałem, ale niestety nie da się tego jeść). Brokuła mogę polecić.
@Wirtuoz:

cały rok tyle samo kcal jadłeś? jednak teraz masz duzo wieksze zapotrzebowanie


Też kiedyś tak myślałem, że masa ciała ma duży wpływ na zapotrzebowanie a to bullshit xD Te 12 kg różnicy wagi sie przekłada na ~120 kcal różnicy w zapotrzebowaniu kalorycznym xD
U mnie tak było i z tego co patrzyłem to wszelkie kalkulatory zapotrzebowania to potwierdzają