Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zacząłem odczuwać dość znaczący spadek libido co wcześniej mi się raczej nie zdarzało, zbadałem teścia wolnego i okazało się, że mam 11,32 pg/ml przy normie 9,19 - 32,20, czyli dolne widełki. Zacząłem już biegać i chodzić na siłkę ale myślę o jakiejś suplementacji. Słyszłem dużo dobrego o Tongkat ali i Epimedium (Horny Goat Weed). Warto się bawić w te suple czy raczej strata pieniędzy? A może z takim poziomem warto się już udać do lekarza i walić testosteron w dupsko? Miał ktoś podobny problem?

#mikrokoksy
  • 8
  • Odpowiedz
@wykopek96: Nie jestem specjalistą, ale myślę, że na razie lepiej się zastanowić nad tym, żeby poprawić pewne aspekty stylu życia, jeżeli to możliwe. Oprócz wysiłku fizycznego ważny jest również sen oraz ilość stresu i oczywiście dieta.
  • Odpowiedz
@wykopek96: przy niskim SHGB możesz mieć wysoko wolny i mieć typowe objawy hipogonadyzmu. I na odwrót.

Sprawdź calkowity, a nie wolny - wolny nie jest diagnostyczny.
  • Odpowiedz
  • 0
@AVOIDME: Całkowity wyszedł 721,20 ng/dl pry normie 240,20 — 870,70
Do tego LH 1,8 mlU/ml przy normie 0,6 — 12,1
Prolaktyna 14,91 ng/ml przy normie 3,46 — 19,40
Estriadol 13 pg/ml przy normie < 44
Progesteron 0,30 ng/ml przy normie < 0,20 (za wysoki)
  • Odpowiedz
@wykopek96: xD wolnego sie nie mierzy bo badają #!$%@?ą metodą equilibrum. Mierzysz całkowity i SHBG i sobie wyliczasz wolny.
twój estradiol jest w #!$%@? niski i to prawdopodobnie przyczyna
powinienes mies stosunek tT:E2 20:1 a masz 55:1, prolka dość wysoka, powyzej 15 u mezczyzn mowa juz o hiperprolaktynemii
badając lh badaj tez fsh
  • Odpowiedz