Wpis z mikrobloga

#druk3d Nooo i się zepsuło. Trochę zacząłem eksperymentować z szybszym drukowaniem (dysza 1,0). Dysza jest drożna. Więc raczej to coś innego. Drukowałem Corofilem- chyba pierwszy raz tym producentem. Troszeczkę miałem wyższą temperaturę niż ta zalecana (225'C- zalecana 210-220). No i moje pytanie do Was drodzy eksperci, czy to ten filament dostał za wysoką temperaturę i się zblokował w hotendzie czy może coś innego?
Pomysł mam taki żeby wyjść na zewnątrz, chwycić ten radiator szczypcami i nagrzać palnikiem na kartusze. Wydaje mi się że to coś spłynie (ewentualnie pomogę małym imbusem). Dobry pomysł czy wywalić i nie wdychać tego ścierwa?

P.S.
Te białe jakby nitki na brązowym osadzie to kawałek ręcznika papierowego, chciałem tą ciecz usunąć z jeszcze gorącego radiatora.
RobBobb - #druk3d Nooo i się zepsuło. Trochę zacząłem eksperymentować z szybszym druk...

źródło: ZapchanyHotend

Pobierz
  • 5
No i moje pytanie do Was drodzy eksperci, czy to ten filament dostał za wysoką temperaturę i się zblokował w hotendzie czy może coś innego?


@RobBobb:

Raczej ujowe chlodzenie tego radiatora :) I nie daj boze, ze jeszcze miales przerwe, ze powstal clog i dupa zbita :)

Dobry pomysł czy wywalić i nie wdychać tego ścierwa?


@RobBobb:

to zalezy.. nowy radiator kosztuje circa 8 zeta... mnie by sie nie chcialo
Pomysł mam taki żeby wyjść na zewnątrz, chwycić ten radiator szczypcami i nagrzać palnikiem na kartusze. Wydaje mi się że to coś spłynie (ewentualnie pomogę małym imbusem). Dobry pomysł czy wywalić i nie wdychać tego ścierwa?


@RobBobb: tam wewnątrz miałeś zapewne rurkę ptfe (teflon). Pewnie się zrobił clog albo za słabe chłodzenie, i się wszystko stopiło razem - i teflon i filament i jeszcze jakiś syf. Niby to wygrzać wytopić i
@hrumque: jak głęboko ta rurka PTFE powinna wejść? Jak wymieniałem dyszę to wyciągnąłem tą rurkę, bo przy okazji grzebania przy "karetce" postanowiłem ją wyczyścić i chyba trochę płyciej ją wsadziłem niż była oryginalnie . Powinienem tą rurkę wprowadzić aż do połowy radiatora?

Jak jużto bym usuwał czysto mechanicznie - po prostu wiertłem fi3

Tak też zrobię, dzięki za poradę.

@sylwek2k

Raczej ujowe chlodzenie tego radiatora :) I nie daj boze, ze
@RobBobb
rurka PTFE powinna iść przez całą długość - aż oprze się na końcu o samą dysze w głowicy. Całe źródło zatorów jest tutaj - jeśli miedzy dyszą a rurką powstaje szpara i odkłada się tam filament. .
jes technika składania "wsadź ile wlezie a potem odetnij równo z czołem metalowej rurki" , a potem skrecaś to z blokiem i dysza, a est też taka że najpierw składasz hotend a rurkę wsadzaz