Wpis z mikrobloga

Łaszczyk, były pretendent do walki o mistrzostwo świata mówi, że ta walka będzie dla niego wyzwaniem bo bije się z cięższym +/- 12kg freakiem. Idąc jego logiką, to taki Wilder ważący nieco ponad 100kg, czułby wyzwanie wychodząc do walki z amatorem ważącym np. 115 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°). Powiem wam tak, chłop nie ma świadomości jak małą rolę odgrywa świetny warsztat bokserski w walkach mma, jeśli styl tego boksowania nie jest zmodyfikowany pod tę dziedzinę. Zupełnie inna praca nóg, postawa, czy chociażby trzymanie gardy. Musisz mieć na uwadze, że przeciwnik może kopnąć, przykleić się po ciosach i sprowadzić. A cepy, które tak wyśmiewa, często dochodzą celu przy wymianach, o co trudniej w boksie. W małych rękawicach łatwo przedrzeć się przez gardę, jeśli jest ona typowo bokserska. Dobrym przykładem tego jak ją trzymać, jest Norman Parke w walce z Szeligą. Przez pierwsze sekundy walki, Norman wiedział, że pójście na wymianę z cięższym prokuratorem, może skończyć się jego nokautem. Także Łaszczyk może się zdziwić jak pójdzie spać. Szansa na to jest większa niż myśli. Nie mówię, że Amadi na pewno wygra, bo kondycyjnie może zostać mocno zajechany ale Ci, którzy myślą, że boksersko będzie przepaść, mylą się. Dobrym przykładem jest walka Szpilki z Denisem, który też jest typowym cepiarzem, a Szpilka ewidentnie bał się wejść w jakąkolwiek wymianę, wiedząc jaką różnice robią małe rękawice.
#famemma
  • 30
@Schwarzenberger: Tu nie chodzi o to czy wie ale o jego podejście, gdy mówi chociażby prześmiewczo o tych cepach. Takie umniejszanie czemuś co akurat w tej dyscyplinie działa. Parke miał świadomość, że to działa i w walce z cięższym i mocno bijącym Szeligą, pilnował się, mimo ogromnej przepaści w umiejętnościach. Poza tym, w przeciwieństwie do Łaszczyka, nie miał nawyków bokserskich i nie musiał nic modyfikować, bo przewalczył w MMA wiele walk.
@Krzysio_misio12: No dokładnie. Teraz ponoć chce się bić w boksie, gdzie czołówka ciężkiej robi go bez problemu. Tam już potrzeba trochę więcej niż atomowe uderzenie. Trzeba bić kombinacjami, przede wszystkim w tempo i celnie by znaleźć lukę w gardzie. No i rozkładać dobrze siły ;) Mam nadzieję, że wybiją mu ten pomysł z głowy.
@Iserys7: Sparowałem w boksie z kickbokserem ważącym 23 kg więcej(ja 75kg). Nie czułem, żeby miał przewagę, poza lepszą techniką i poruszaniem się. Nigdy nie trenowałem boksu, znałem tylko podstawy. Wynik sparingu taki, że został przerwany, bo złamałem mu przypadkiem nos, prawym prostym. Oczywiście, sparing to nie walka i był on dość lekki, bity na 40%. Chodzi o fakt, że duża przewaga masy nie robiła na mnie wrażenia, z tą małą różnicą,
@Menosas: co ty #!$%@? chlopie xD jak mma jest zdominowane przez boks/zapasy, sambo. Nikt już nie kopie bo zaraz leży. I taki Łaszczyk mysle, że bez problemu by się przestawił na mma bo jest w #!$%@? mobilny. A taki tyson to nawet dana white mówił że w tych czasach jakby był mlody i z jego dynamika i szybkością przeszedł do mma to by każdego #!$%@?. Fedor emelienenko to boks/sambo i 49-0.
@Isdsolution: Jaki #!$%@? boks? Wszystko co uderzane nazywasz boksem?xD Chłopie ja porównuje typowe nawyki bokserskie ze zmodyfikowaną stójką pod mma.
Po przeczytaniu, że nikt w MMA nie kopie, w zasadzie nie mam pytań xd.
@Isdsolution: Każdy może się przestawić ale mając na to czas. Tyson przechodząc na świeżo do MMA byłby zmielony i do tego typu porównań biję, a nie że bokser nie może się z czasem przestawić. Serio trochę logiki zacznijcie stosować bo ręce opadają. Cały czas nawiązuję do stażu Łaszczyka w treningach MMA, jako jego potencjalnym minusie, co wcale nie oznacza, że będzie on jakoś bardzo słaby w parterze. Ferrari nie trenował na
@Menosas: Jasne, tylko że ty mówisz o boksie i to jeszcze o lekkim sparingu. W mma gdy dojdzie do klinczu lub walka sprowadzi się do parteru to różnica kilogramów jest już o wiele bardziej odczuwalna.
@Isdsolution: Po stylu pisania i wiedzy, której kompletnie nie posiadasz stwierdzam, że jesteś jeszcze małolatem. Nawet mi się nie chce komentować tego kolana, które niby zapaśnicy dostają przy próbach sprowadzenia xD. Może jak grasz w UFC na ps to takie rzeczy się dzieją. Dobry zapaśnik wie, jak dobrze sprowadzić. Druga sprawa dzieciaku, to fakt, że żaden bokser bez jakiejkolwiek wiedzy w zapasach nie pokona średnio boksującego zapaśnika w MMA. Może czasem,