Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy, poszukuje jakiejś wędki na spining takiej żeby jakies szczupaczki polowic i żeby nie strzeliła w pół jak jakiś chwyci w pobliżu mam takie stawy i jeziora gdzie występuje ale raczej nie są to zadne rekordowe szczupaki dlatego tyle ile chciałbym przeznaczyć to 200-350zl kolowrotek juz mam, pytam bo jestem poczatkujacy i zawsze z znajomym na grunt łowiłem a trochę mnie spining zajarał, polecicie coś?
#wedkarstwo #wedki #pzw #ryby
  • 9
@Tomekv23: Siemasz, z brzegu czy z wody będziesz spinningował? Na początek za te pieniądze na sam kijek to już spokojnie sobie wybierzesz coś sensownego. Nie będę rzucał modelami bo nie pamiętam kiedy kupowałem ostatnio spinning, ale jak z brzegu to bierz z 2,70m i jakieś uniwersalne CW żebyś mógł porzucać za szczupakiem, sandaczem ale też okoniem. Coś typu 7-23 czy 10-40.

Najlepiej jakbyś sobie pomachał w sklepie i pogadał ze sprzedawcą
@Tomekv23: No spoko taka medium będzie ci się odpowiednio ładować podczas wyrzutu, długość też spoko czyli dwa aspekty ważne szczególnie przy łowieniu z brzegu a SG2 to ponoć fajne rzeczy. CW no to też ok, ja bralbym trochę delikatniejszą, ale na szczupaka na jeziorko spoko chyba.
@Tomekv23
jak masz długo kij to przy niższym budżecie rzucisz trochę dalej ale teraz bardziej zmęczysz reke. No i będzie cięższy ale to wynika samo z siebie. jeśli nie masz tak jakiś super dużych tych szczupaków i pójdziesz w palowaty kij to nie będziesz miał frajdy z lapania