Wpis z mikrobloga

Jestem obecnie stażystką UX w dużym korpo i prawdopodobnie nie będę przedłużać umowy (o ile wgl zaproponują pełny angaż lol).
Czemu:
- praca w pełni zdalna na home office, nie miałam okazji poznać zespołu, nie czuję się zgrana z zespołem
- projekt nad którym pasuję osobiście mi nie leży, nie moja bajka
- mała świadomość ux w firmie, przez co wiele mojej pracy idzie na marne

Czy jest szansa, że jak trafię do mniejszej agencji/firmy to coś się zmieni? Wiem, że w tej branży praca zdalna to teraz standard, ale bardzo mi zależy, aby mieć kontakt z innymi ludźmi (nawet dla samego komfortu psychicznego).

Ma ktoś doświadczenie w pracy w dużym korpo i mniejszych firmach? Dla mnie to jest pierwsza praca i szczerze mówiąc trochę czuję się zawiedziona, że tak wygląda praca uiksa. Nie mam żadnego wykształcenia w tym zawodzie, wszystkiego uczę się sama i czasem jest ciężko w szczególności jak jest się zostawionym samym sobie.

Z chęcią wysłucham waszych historii i dowiem się więcej. (ze swojej strony na poprawę mojej sytuacji, czekam aż otworzy się kolejna edycja kursu UX, którym jestem zainteresowana, to wtedy będę miała szansę poznać trochę osób ze społeczności :) )
#uxdesign #korposwiat #pracbaza #zalesie
  • 5
@sonklabart: chcesz to wybrzydzaj tylko żebyś potem nie narzekała ze trafiłaś gorzej, co do braku świadomości ux w firmie to rozumiem Cię ale możesz to traktować jako wyzwanie i próbować to zmienić pokazując jaki faktyczny ma wpływ ux
@bb89: ogólnie to robię już sporo w pogłębianiu tej świadomości, ale ciągle jest mi ciężko się przebić, no bo jestem na stażu i co ja mogę mieć mądrego do powiedzenia... dlatego rozmawiam z moim managerem o możliwym awansie, ale póki co, na to się nie zanosi, więc raczej będę musiała sobie znaleźć coś innego. albo przynajmniej mieć jakiś plan B.