Wpis z mikrobloga

Z prasy rosyjskiej. Dziś opiszę dwie rzeczy.

1. 12 grudnia zginął wagnerowiec, jeden z wielu. Z tym, że miał 60 lat, w marcu skonczylby 61. Zglosił się z więzienia. Odsiadywał czwarty wyrok, tym razem za rozbój. Pobił i zrabował jakieś przekąski za 600 rubli. W sumie patus. Co ciekawe do grupy wagnera teoretycznie biorą w wieku od 22 do 50 lat. A z patusa zrobili bohatera. Na pogrzebie byl szef okręgu. W komentarzach, ze bohater, ktory zginął broniąc kraju. Ciekawa ta obrona, pewnie w czasie rozboju bronił się i dlatego zabrał przekąski.

2. Jak wchodzę na ruskie strony często pojawia mi się reklama - Karta Polaka od 1600 euro. Zajrzałem co tam oferują. Jakaś firma oferuje pomoc prawną w uzyskaniu karty Polaka, zalatwia papiery dowodzące polskiego pochodzenia, pomaga przejść przez egzamin z języka. Na stronie jakieś wrzuty z historiami z fb i tw jak to dobrze mieć obywatelstwo UE i spierniczyć z Rosji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli są takie reklamy to zainteresowanie musi być spore. Nie wiem czy nasze służby zajmują się tą firmą.
Sama karta Polaka to też w tej chwili powinna być pod obserwacją dla osob z Rosji i Bialorusi. Część osob zdających egzamin z języka uczyli sie na kursach organizowanych przez GRU i FSB. Dość dobra metoda wciskania nielegalnych agentów.

#prasarosyjska #rosja #wojna #kartapolaka #polska #grupawagnera
  • 1
  • Odpowiedz
dobra metoda wciskania nielegalnych agentów


@Rasteris: raczej metoda wyrwania się białoruskiego bagienka, mam znajomych którzy poszli tą drogą. Na podobnym patencie możesz zostać członkiem narodu wybranego
  • Odpowiedz