Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie!

Jeśli na odpisie recepty jest wzmianka, że zostały do wydania 4 opakowania leku to znaczy, że one opłacone tylko muszę je odebrać?

Pytam, bo ojciec wykupił mi część, reszty nie mieli w aptece, więc dał mi ów odpis a teraz wyjechał sobie do Tajlandii :| Musiałabym z buta iść 20 minut do apteki i nie wiem czy mi się opłaca bo #tfwnomoney

#recepta #apteka #farmacja
  • 5
@Asp2ire: dawno leków nie kupowałem, ale wydaje mi się, że one są do zapłacenia. Zresztą na logikę: odpis dają po to, żebyś mogła wykupić to czego nie mieli gdzie indziej, więc siłą rzeczy pójdziesz do konkurencji. Rozliczenia byłyby dość skomplikowane ;p
@Asp2ire: @gaska: @Kazmierz: zgadzam się. Odpisy się robi na niewydaną ilość leków + są one zawsze pełnopłatne (nawet jeśli na recepcie była zniżka, przy realizacji odpisu refundacja już nie przysługuje). Jest też opcja, że tato dogadał się z farmaceutką, zapłacił za całość ale w aptece akurat brakowało kilku opakowań, więc pani dałą Twojemu tacie kartkę i leki są tylko do odebrania (wtedy to co masz to nie jest odpis