Wpis z mikrobloga

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA dodał również, że zdecydowano się na zakup czołgów, a nie przekazanie ich z magazynów USA ze względu na brak odpowiedniej liczby "nadmiarowych" maszyn w amerykańskim inwentarzu

Polska wysłała 300 czołgów w tym wiele z czynnych jednostek wojska Polskiego jakieś 40% sprawnych polskich czołgów. A USA nie ma kilkudziesięciu Abramsów na zbyciu xD. Mimo np wycofania kilkuset czołgów z korpusu piechoty morskiej która po zmianach została pozbawiona czołgów. Niech Europa wyśle własne czołgi a przemysł zbrojeniowy USA z chęcią uzupełni braki za skromnych kilka miliardów dolarów.

#ukraina
  • 25
nie. Jestem Polakiem, patriotą, zwolennikiem ładu atlantyckiego


@NLatifundium: To dlaczego największy przedstawiciel tego ładu nie chce wysłać czołgów na Ukraine a wzywa każdego by to robił?

Czujemy wspólnotę interesów w obronie przed wschodnia tyranią. A ty?


@NLatifundium: Popieram pomaganie Ukrainie ale nie za cenę własnego bezpieczeństwa. Jak się okazuje tylko polska i państwa bałtyckie okazały się frajerami którzy się rozbrajają dla Ukrainy. A takie USA mimo posiadania 2500 czołgów nie
@Koniasz: Walki będą toczyć się też na lądzie, zresztą nikt nie mówi że wojna musi toczyć się na oceanach może to być proxy war zainicjowana przez Chiny w celu osłabienie USA, dodatkowo muszą mieć zapasy by odstraszyć Rosję przed atakiem na NATO, oraz zapasy do obrony własnego kraju
dodatkowo muszą mieć zapasy by odstraszyć Rosję przed atakiem na NATO, oraz zapasy do obrony własnego kraju


@fat-cartman: Ciekawa logika. Zgodnie z nią Polska też nie powinna się osłabiać i wysyłać uzbrojenia z własnych aktywnych jednostek na Ukraine. A jednak Polska to zrobiła. Mimo tego że powszechnie wiadomo że to na Polskę spadnie główny ciężar walk gdyby doszło do wojny NATO-ROSJA. A my pozbawiliśmy się sporego potencjału lądowego. Czyli w sumie
@Koniasz: Śmieszą mnie Polacy którzy mówią że musimy zostawić czołgi by bronić się przed Rosją, Polska bez NATO nie obroni się przed Rosją, amunicji mamy max na 30dni xD te nasze wojska to są tylko po to żeby USA miało czas przypłynąć ze swoimi zabawkami, nawet jakbyśmy mieli te zamówione czołgi za dużo by to nie pomogło, armia Polski i Ukrainy są zbliżone, gdyby nie NATO Ukraina już dawno by leżała,
: Śmieszą mnie Polacy którzy mówią że musimy zostawić czołgi by bronić się przed Rosją, Polska bez NATO nie obroni się przed Rosją, amunicji mamy max na 30dni xD te nasze wojska to są tylko po to żeby USA miało czas przypłynąć ze swoimi zabawkami, nawet jakbyśmy mieli te zamówione czołgi za dużo by to nie pomogło, armia Polski i Ukrainy są zbliżone, gdyby nie NATO Ukraina już dawno by leżała


@
@Koniasz:

"Przecież wystarczy skopiować fragment do Google i już masz xD"


No przepraszam, ale zazwyczaj wykop przeglądam na szybko na telefonie i nie mam czasu każdego newsa kopiować i wyszukiwać w google żeby sprawdzić jego pochodzenie