Wpis z mikrobloga

Mircy z tagu #mieszkanie #remontujzwykopem #nieruchomosci - planujemy zakup nieruchomości i zastanawiamy się właśnie nad tą.

Co sądzicie o takim układzie? Coś zmienić? Jakieś pro tipy?
Schody do wejścia do mieszkania na piętrze, nie wchodzą w skład docelowo mojego mieszkania

Z moich obserwacji:
1. Mała łazienka, pralka i suszarka docelowo pod schodami, zamiast wanny prysznic,
2. Nie robię drzwi z wiatrołapu i wyburzam ściankę od schodów, by była przedłużeniem ściany z drzwiami wejściowymi.
3. Zlew pod oknem.

Tyle co mi przychodzi do głowy... Deweloper jest na etapie budowania ścianek działowych i możemy jak coś jeszcze jakieś zmiany wprowadzić.

Będę wdzięczny za opinie.
MrFruu - Mircy z tagu #mieszkanie #remontujzwykopem #nieruchomosci - planujemy zakup ...

źródło: temp_file.png2825976288275614825

Pobierz
  • 6
@MrFruu: Polecam zakup projektu u architekta wnętrz. Warto :)

A co Twoich obserwacji:
1. łazienka jest duża, nie ma potrzeby przenoszenia pralki i suszarki, wystarczy ustawić je na sobie i połączyć łącznikiem. Na prawej ścianie warto wykorzystać kawałek przestrzeni na szafki łazienkowe
2. Myślę, że decyzja o wyburzeniu ściany lewej jest średnia. To jest super miejsce na przechowywanie, np. suszarek, odkurzaczy, drabinek, walizek
3. Zlew pod oknem na pewno będzie wygodniejszy,
@MrFruu: Pokoje i łazienka wydają się ok.
25m salonu z aneksem nie powala. Zastanów się dobrze jak chcesz sobie wszystko rozplanować bo może się okazać, że albo kuchnia będzie niefunkcjonalna albo nie będzie gdzie stołu postawić.
Wiatrołap/przedpokój 11,5m i w tym widzę tylko jedno miejsce na szafę i do tego wąskie bo szerokość to ok 110cm. Zmieścisz tam wszystko co trzeba? ;)
Nie wiem ile osób ma tam mieszkać, ale problemem
@peszek_leszek:
1. Nie wiem czy dobrze widzę, ale na tym rzucie coś jest nad pralką i strzelam, że to jest piec gazowy, więc może być ciężko z ustawieniem suszarki na pralce.

@MrFruu zwróć uwagę czy jest wystarczająco przestrzeni na przechowywanie różnych klamotów typu kurtki zimowe, buty zimowe, odkrzurzacz, miotła. Rozumiem, że będziesz miał kawałek ogródka, więc wtedy pewnie postawisz wiatę, aby przechowywać wszystkie sprzęty typu rowery, kosiarki, grille, łopaty, grabie itd.