Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja
????????????????Były szef CIA Pompeo:

"Musicie wiedzieć, że ukraińskie siły zbrojne były szkolone przez USA przez bardzo długi czas. Kiedy byłem dyrektorem CIA nie raz byłem na wschodzie Ukrainy, pomagaliśmy ich siłom specjalnym, to wszystko co mogę powiedzieć. Ale amerykański naród musi być dumny z tego powodu, że nie ryzykowaliśmy życiem Amerykanów i zrobiliśmy tak dobrą robotę, szkoląc innych jak bronić swojego kraju. W wyniku tego widzicie cholernie dobre sukcesy ukraińskich wojskowych".

Pompeo był dyrektorem CIA od 23.01.2017 do 26.04.2018. Oznacza to, że co najmniej 4 lata przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji specjalnej Amerykanie już szkolili Ukraińców do wojny z Rosją.

Co do "sukcesów" Ukraińców, która to już falą mobilizacji idzie przez kraj? A gdzie są poprzednicy, przecież nie wrócili do domów..

Chyba że taki był zamierzony cel. W końcu Stany wreszcie walczą cudzymi rękami nie zabijając przy okazji amerykańskich obywateli.
  • 42
@smooker: albo w drugą stronę, dopiero 3-4 lata po zaatakowaniu Ukrainy w 2014 roku Amerykanie szkolili Ukraińców do walki z ruskimi
mówi przecież o siłach specjalnych czyli konkretnych specyficznych szkoleniach nowocześnie uzbrojonych oddziałów które cały czas od 2014 roku były w walce
siły specjalne szkolą się nawet w krajach które nie biorą udziału w wojnie i pewnie większość krajów z naszej strony barykady brało udział w szkoleniach z USA
@smooker:
Dzięki wojnie na Ukrainie ruscy musieli zabrać większość wojsk z granic. Wszyscy sąsiedzi Rosji odetchnęli z ulgą bo odtworzenie tych wojsk będzie bardzo trudne lub niemożliwe. Nie ma np. dywizji która mogła teoretycznie dojść do Warszawy przez Białoruś. Została zniszczona.
Sytuacja win, win. My skorzystaliśmy i pomagamy Ukraińcom którzy bronią własnego kraju.
Pompeo był dyrektorem CIA od 23.01.2017 do 26.04.2018. Oznacza to, że co najmniej 4 lata przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji specjalnej Amerykanie już szkolili Ukraińców do wojny z Rosją.


@smooker: Wojna zaczela sie w 2014 jak ruscy zajeli Krym tak wiec powinienes napisac ze Amerykanie szkolili Ukraincow 3-4 lata po rosyjskiej agresji na Ukraine.