Wpis z mikrobloga

7. Kto zabił Wykop? - Przecież to pan zabił, Rodionie Romanowiczu.

TL;DR - głowną problemą Wykopu jest brak czytelników.

Jeden przyaciel w odpowiedź na moje zdziwienie po powodu tej "gówno-burzy" co toczy się na stronie już szósty dzień wytłumaczył mnie sytuację - Polacy lubią narzekać.

Na Wykopie istniała realna potrzeba zmian tak technicznych, jak i "ideologicznych".
Do kwestii technicznych można zaliczyć brak możliwości odczytu tagu w określonym dniu w przeszłości na przykład.
Jak do zmian ideologicznych to można nazwać przestarzały system tagów, który nie zapobiegał utonięciu interesującego tekstu, czy tylko w pierwszych 15 minutach nie osiągnęli sukcesu, który tak naprawdę jest możliwy tylko dla śmiesznych obrazków, a nie sensownych długich opinii.

Zmiany były potrzebne i dzięki Bogu, administracja z zapałem zabrała się za te sprawy, między innymi przepisując wyszukiwarkę i prezentując nam Kategorie.

I rozpętało się piekło, tak wielu narzekających przegrywów nie widziałem od czasu ostatniej podwyżki taryfę w kommunikacji miejskiej Słupsku.

Pozwólcie, że wymienię wam prawdziwe problemy:

- kiedy ostatnio prowadziłiście z kimś ciekawą dyskusję w komentarzach, tak interesującą, że naprawdę pochłonęła ona wasz dzień i znacznie przekroczyła swoją rozsądną długość aż poza porą pójścia spać?

- czy futurologia jest tak nudnym tematem, że ma tylko trzydziestu dziewięciu czytelników na odpowednim tagu, więc korzystanie z niego jest równoznaczne z pisaniem tylko dla przyszłych archeologów digitalnych?

- ile nazw użytkowników możecie zidentyfikować z jakimikolwiek cechami osobistymi piszących pod tymi awatarami ludźmi, ile nazw użytkowników możecie w ogóle zidentyfikować, jeśli wasza odpowiedź jest gdieś w pojedyńczych cyfrach, czy to nie oznacza, że czytacie tylko wygenerowany przez sztuczną inteligencję zdepersonalizowany bełkot?

- czy rozumiecie, że ci nieliczni czcigodni użytkownicy na tagach, którzy przez lata pisania dorobili się trzystu obserwujących, i to ogromny sukces na skalę Wykopu, dostają tylko dwóch-trzech nowych czytelników miesięcznie?

- czy zgadza się z waszym odczuciem ta prawdziwa statystyka, że przeciętna oryginalna treść na Wykopie ma tak naprawdę tylko półtora czytelnika-inwalidy, którzy w tej chwili skrolowali Mikro?

Wszyscy te powiadomienia będą was preprowadzić do dokładniego miasta w ciągu miesiąca, ale co robić z tę prawdziwą problemą, że na Wykopie nie pozostało się czytelników?

Jakie będą porady ode mnie:

do piszących - porzuczyć swoją anonimowość, pisz cię na Wykopie pod własnym nazwiskiem z pokazem mordy, przynajmniej dodając jakiś osobiste cechy we wpisach; jest duża różnica między czymś napisanym przez anonimową pustkę a prawdziwym człowiekiem, ten ostatni jest o wiele bardziej wartościowy i zasługuje na uwagę czytelnictwa i sensowną odpowiedź;

do administracji - proszę, kontynuuj z tymi kategoriami, które łączą mniej zauważalne tagi, aby osiągnąć cel, że interesujące treści pozostają wyeksponowane dla masowego czytelnika przez co najmniej godzinę na głównej stronie kategorii, aby przyciągnąć potencjalną uwagę;

do czytelników - nie oszczędzajcie Mikro plusów, dla Mikro brak plusa to jest zakop.

#wykop #nowywykop
mobutu2 - 7. Kto zabił Wykop? - Przecież to pan zabił, Rodionie Romanowiczu.

TL;DR -...

źródło: niebiezpiecienstwo

Pobierz