Wpis z mikrobloga

#elektryka #pytaniedoeksperta
Mirki pytanie z serii dlaczego .
Nowe przyłącze , moc przyłącza 20kw bezpieczniki na slupie z tego co pamiętam 50 kabel 5x70yakay moja skrzynka zabezpieczenie przed licznikowe 32A potem mój kabel 4x32yaky bezpiecznik 25a 15 m yaky 4x10 bezpieczniki 16 A
Po założeniu licznika poszedłem włączyć swoje korki i poszła zwara .. może moja wina nie wiem ale chciałbym wiedzieć dlaczego zwara ominęła wszystkie bezpieczniki i wywaliło na slupie. Co hipotetycznie mogło spowodować taki stan rzeczy .bezpieczniki są wymienione i prąd śmiga.
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double: nie znam się a jak byli je wymienić to nie dałem rady dojechać. Tylko dlaczego mocniejsze spaliło a słabszych nie dotknęło ? Nie raz zdarzało mi się zrobić zware w domu i zawsze wywalalo najbliższy bezpiecznik . Jak się przed tym zabezpieczyć na przyszłość żebym mógł sam włączyć sobie prąd bez czekania na energetykę
  • Odpowiedz
@Mrrilb: Czyli najprawdopodobniej jest tak jak pisałem poprzednio. Wszystkie "twoje" bezpieczniki to nowoczesne "automaty". One moga mieć dużą bezwładność jeśli chodzi o reakcję na przeciążenie w stosunku do zabezpieczeń topikowych.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double: wnioskuje że pod pojęciem bezpiecznika topikowego są też "Beemy czy bemy" za licznikiem są wstawione Beemy 40 na slupie były 50 . Ty. W skrzynce nic się nie stało a szlak trafił mocniejsze na słupie. Ale wracając do tematu może warto by było zalozyc zabezpieczenie topikowe przed instalacją ?
  • Odpowiedz