Wpis z mikrobloga

Nudziło mi się i postanowiłem obliczyć ile punktów prawdopodobnie stracił Alonso. Czy faktycznie zmiażdżyłby Ocona, czy byłby tylko nieznacznie przed:
Arabia Saudyjska: pierwszy mechaniczny dnf. Gdyby nie on, byłby obok Ocona, pewnie tuż przed nim, ewentualnie tuż za nim bo walczyli sporo ze sobą w tym wyścigu. Czyli Alonso +8 albo +6 pkt
Australia: Podobna strategia która Albonowi dała punkcik Ferdka tylko udupiła. I tak utracił tylko miejsce pod koniec 1 dziesiątki po tym jak glory lapa w q3 zakończył kraksą. Być może +2 punkty.
Imola: Strzał od Micka i koniec wyścigu wiec trudno określić pozycję końcową. Ale i tak przepadło kilka łatwych punktów. Natomiast Ocon skończył kwali w q1 przez skrzynię biegów, a w wyścigu w boxie udupiony.
długo nic
Monza: Najlepszy z midfieldu i tak byłby Norris, ale p8, czyli 4 punkty byłyby realne
Singapur: odpadl w połowie, ale był pitencjał nawet na p6, czyli 8 pkt
Meksyk: jeszcze tuż przed awarią spadał w dół, więc pewnie byłaby końcówka pierwszej 10. Może p7, może p8, może p9. czyli od 6 do 2 pkt.
Bubu zubu: co najwyżej byłby jakiś skromny punkcik blisko Astonów, być może nawet wogóle by ich nie było. Ja tak przewiduje zakres p11 - p9/p8.
Podsumowanie: Z rankingu który kleiłem na szybko wyszło że Alonso mógł stracic na samych dnf'ach + Australii średnio mógł stracić nawet około 25 punktów. Czyli mogłoby to wystarczyć do wypracowania nad Oconem nieco większej przewagi niż w 21 (choć tutaj zarówno nie dawałem Oconowi punktów za jego dnf'y, jak i nie odejmowałem mu za zyskane pozycje Alonso). Czyli stary dziad nadal to ma i jest w stanie wyjaśnić młodszych, mimo że i tak Ocon nie odstawał od niego poziomem. Ale i tak lepszą ocenę pozostawiam wam. ! Nieco ubolewam razem z @fordern że przez to fanboye pana z Oviedo nadal niesłusznie będą szkalować Ocona i się nie zamkną
#f1 #f1ciekawostki
  • 9
@Polonez_fan:
A co z Kanadą i Austrią?
W Meksyku miał pewne P7, zaczął spadać ponieważ stracił moc przed kompletną awarią silnika
A i tego "glory lapa" w Australii zakończył kraksą w wyniku awarii hydrauliki

Dużo tutaj braków oraz niechęci do Fernando
Te 25 straconych punktów spokojnie można pomnożyć x2
@Polonez_fan: W Singapurze był na plecach Lando.

Poza tym koło w Austrii + DNS w sprincie oraz deser z Kanadą.

Ktoś na szybko liczył, że ALO stracił z 45 pkt, Ocon koło 15. Tak czy siak każdy widział, kto pokazał więcej poza Hamiltoniarzem z F1WM ( ͡° ͜ʖ ͡°)