Wpis z mikrobloga

Dawno w nic poważnie nie grałem. Zdarza mi się włączyć coś prostego, ale ostatnio mam chęć na coś większego i poważniejsze granie (tj. nie raz na pół roku 15 minut). A z racji, że mój laptop i granie to nie jest dobra para (macbook here), to celuję w konsolę. Tylko teraz - którą?

- Świata PlayStation nie znam ani odrobiny
- Xbox zachęca mnie GamePassem, a że sam nie wiem w co bym zagrał, to coś bym tam zawsze sobie wybrał. Z drugiej strony, nie podoba mi się ich skupowanie przez nich wszystkiego naokoło
- Switch? Miałem jakiś czas, Zelda BoTW to dla mnie 11/10 i zagrałbym znowu w nią i nadchodzącą kolejną część, ale poza nią i Mario nie bardzo widziałem tam w tamtym czasie gry dla siebie
- a może Steam Deck? Mam na Steamie nazbierane masę gier, czy to kupując samemu, czy to z bundli, nie musiałbym od razu inwestować w gry.

#gry #xbox #xboxseriesx #xboxseriess #playstation #playstation5 #nintendoswitch #steamdeck

Która platforma?

  • PlayStation 27.5% (55)
  • Xbox 29.5% (59)
  • Nintendo Switch 9.5% (19)
  • Steam Deck 33.5% (67)

Oddanych głosów: 200

  • 18
@CytrynowySorbet
Również myślę że Xbox + gamepass to najlepsze wyjście dla Ciebie. Masa gier w zasadzie dostępnych za grosze, zawsze coś dla siebie znajdziesz. Sporo gier dostępnych w dniu premiery oraz coraz częściej masz dostępne gry z ofert innych wydawców jak ubi i ea. Steam deck też by był opcją ale tu weź pod uwagę że czasem będziesz coś musiał grzebać w ustawieniach, kombinować co zrobić żeby dana gra działała jak najlepiej.
@CytrynowySorbet: Jeżeli masz ochotę na coś większego i poważniejszego to PS5. Masa wspaniałych opowieści single player z wciągająca fabułą, w sam raz na kilka dłuższych sesji grania. Xbox ma masę drobnicy i relatywnie mało wysokiej jakości "przygód" dla pojedynczego gracza. Z GamePassem wychodzi co prawda najtaniej, ale jeżeli patrzysz bardziej na jakość niż na cenę to wybór prosty w tym wypadku. Szczególnie jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z PS to masz
@CytrynowySorbet: Jeśli masz kolekcję gier na Steam, szedłbym w Steam Deck. Jeśli jednak bardziej przekonuje Cię kanapowe granie i nie jesteś jakoś przekonany do eksluzywnych gier PS, to brałbym Xboxa. PS jest fajny, jeśli lubi się ich (rewelacyjne zresztą) tytuły ekskluzywne, natomiast Switch mnie osobiście nie przekonuje, jakoś biednie się w to gra, ale tak czy inaczej myślę, że to najgorsza możliwa opcja - choć wcale nie tragiczna jak lubisz Mario
Xbox ma masę drobnicy i relatywnie mało wysokiej jakości "przygód" dla pojedynczego gracza


@greven: Przecież w GP jest masa gier single player od wielu znanych deweloperów. A exclusivy Sony to w większości symulatory chodzenia. Zaraz mi się pewnie dostanie od fanboja Sony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: Lol, rzucasz sztampą pt. "Huuurrr durrrr symulatory chodzenia", po czym jeszcze wyjeżdżasz, że ktoś jest fanbojem xD Wielokrotnie przy takich pytaniach pisałem ludziom aby kupowali XSX albo XSS bo pisali że chcą grać w coopy albo w Fifkę + czasem cokolwiek innego - wtedy to ma sens. W tym wypadku, jak ktoś chce większych, poważniejszych tytułów to rób fikoły i powtarzaj slogan o symulatorach chodzenia ile chcesz - w dziedzinie
@CytrynowySorbet: bierz ps5 i wykup sobie zwykłego plusa. Na start dostaniesz 20 w zasadzie hitów z ps4 i nie ograsz tego przez rok, dodatkowo co miesiąc beda wpadać za free 3 gierki które często mają jakiś duzy hit. Do tego w zasadzie co 3 miechy sa promocje na setki gier gdzie grube hity kupisz poniżej 20zl
@CytrynowySorbet: Steam Deck jest super, ale przy nowych grach juz ledwo wyrabia i ciezko stwierdzic jak to w przyszlosci bedzie wygladac. Do tego granie w bardzo ladne gry na malym ekranie sporo im odbiera. Switch mam jest mocno napuchniety cenowo, konsola i gry dosc czesto kosztuja tyle co na premiere, do tego mowimy juz raczej o ostatnim roku zycia. PS5 jest spoko, wiekszosc exclusivow mozna wyrwac za grosze, z drugiej strony
@alojzy_ulamek: @Hrabia_Heheszko @L3gion: a powiedzcie mi jeszcze, jest sens dopłacać do Series X, kiedy raczej nie mam zamiaru bawić się w kupowanie płyt i cisnąć wszystko online? Czy Series S będzie ok, daje on w ogóle radę wydajnościowo, bo domyślam się, że przy takiej różnicy w cenie to nie tylko napędem się "S" różni od "X"
@CytrynowySorbet: Series S jest trochę słabszy, ma zdaje się mniej ramu i obsługuje rozdzielczości do 2k. Ale z tego co widziałem w necie to różnica w wydajności nie jest aż tak drastyczna, żeby do zwykłego, casualowego grania od czasu do czasu to przeszkadzało. Ja sam gdybym kupował Xboxa to pewnie poszedłbym w S, zwłaszcza, że teraz często można tą konsolę wyrwać w okolicy 1000zł.

Pytanie też ile chcesz przeznaczyć na konsolę,
@Hrabia_Heheszko: od kilku lat gram baaardzo mało, włączę coś od wielkiego dzwonu na chwilę, teraz mając Maka to już w ogóle prawie wcale, bo tu po prostu gier nie ma. Na 4K mi nie zależy, żadnym pro graczem też nie będę, chciałbym sobie od czasu do czasu po prostu zagrać w *coś* (nawet nie wiem co, więc tu gamepass byłby spoko). Kasa nie jest problemem i spokojnie mnie stać na PS5/Series
@CytrynowySorbet: No spokojnie sobie jeszcze porównaj to wszystko, zawsze też możesz później kupić coś mocniejszego jeśli stwierdzisz że S Ci nie wystarcza a tego sprzedać. Jeśli masz w domu bardzo dobrego neta to na Xboxie możesz też uruchamiać gry prosto z chmury i wtedy Cię nie obchodzi jak wydajną masz konoslę (tak szczerze to chyba xboxowe xCloud jest też dostępne na macu i wtedy już masz problem z głowy). W międzyczasie
@Hrabia_Heheszko: rozumiem, dzięki za podpowiedzi! Co do xCloud, to kiedyś się nawet nim bawiłem przez chwilę i potem totalnie zapomniałem. To będzie chyba najlepsza opcja, wykupić i pograć na Maku, a jeśli faktycznie będę grać, a nie tylko mi się to wydaje, to wtedy kupić konsolę.
@CytrynowySorbet: Ja polecam przemyśleć jednak zakup Steam Decka. Tym bardziej, że masz już jakąś ilość gier na koncie.
W części nowych gier może i będzie ciężko z wydajnością, ale na takim Series S wcale lepiej nie jest. Na decku odpalasz gry w 800p i dobrze to wygląda gdzie Series S podłączysz do dużo większego wyświetlacza więc i rozdzielczość by się wyższa przydała.
Włączyłem ostatnio na Decku Alien isolation więc już dosyć
@lutofin_nisteso: dzięki za opinię. Właśnie jeszcze wczoraj byłem przekonany do XSS, a jakoś zerknąłem sobie tak luźno na exy PS5 i jakoś tak do niego mnie ciągnie.
No nic, muszę mocno wszystko przemyśleć. Steam Deck mnie kusi właśnie przez to, że mam już sporo gier, odpadają koszty abonamentów, nowycj gier i takie tam.