Wpis z mikrobloga

wszystko na to wskazuje że był


@Adom007:

Co wskazuje na to, że Jezus był (jest?) Bogiem?
Czyżby sam się mylił na temat swojego pochodzenia i natury mówiąc: "Boga nikt nigdy nie widział" Jn1:18 (Przekład Toruński)?
@Adom007:

Z całym szacunkiem ale RODO:

Zabrania się przetwarzania danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej tej osoby.
Chyba, że wyrażę zgodę. A tego nie robię.

Wracając do tematu. Jakie argumenty z Ewangelii Jana przekonują cię że Jezus jest Bogiem?
@Oline: ok, jak sobie życzysz:

wystarczy przeczytać Ewangelie Jana gdzie Jezus często mówi: "Ja jestem" a w Starym Testamencie Bóg się tak przedstawiał, ogólnie po przeczytaniu całej Ewangelii ciężko wyciągnąć inny wniosek... wydaje mi się że najbardziej "wyjaśnia te kwestie" rozmowa Jezusa z Filipem:

rozdział 14 Jana...
(BT)

poniżej wklejam:

1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań
wystarczy przeczytać Ewangelie Jana gdzie Jezus często mówi: "Ja jestem" a w Starym Testamencie Bóg się tak przedstawiał


@Adom007:

Nigdy nie spotkałem się z takim poglądem. Widzę, że już ktoś się napracował nad tym tematem, dlatego wklejam link (nie mam nic wspólnego z tą stroną, natomiast argumenty są dość przekonujące):

Zwrot “Ja Jestem”

wydaje mi się że najbardziej "wyjaśnia te kwestie" rozmowa Jezusa z Filipem


Czy Jezus w "dyskretny" sposób mówi
@Adom007:

Tyle pracy i wszystko to jak krew w piach. Nie prościej zobaczyć co Biblia mówi nam o Bogu?
Jedna fundamentalna prawda niszczy wysiłek autora filmu:

Iz 45:5 "Ja jestem Jahwe, i nie ma innego. Poza Mną nie ma boga."*

Mała uwaga, autor filmu wprowadza od początku widzów w błąd. Nie wiem czy celowo kłamie czy to przypadek. Nie tędy droga. Otóż, nie istnieje coś takiego jak "oryginał Pisma Świętego".
a nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego w kilku przekładach jest wszystko "podobne" a tylko w jednym jest skrócone lub "wycięte"?


@Adom007:

Wrócę do zalinkowanego filmy i pierwszego zarzutu o "wycinanie", z 1 list Jana 5:7. Cytuję czas od około 12:30-14:06 :

„1Jn 5:7 „Trzej bowiem świadczą w niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. Oczywiście ten fragment jest w oryginalnym tekście Biblii interlinearnej który mamy w oryginale
Oline - >a nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego w kilku przekładach jest wszystko "pod...

źródło: 1J_5

Pobierz