Wpis z mikrobloga

  • 16
@lubiepicherbatke: Nikt nie jest aż taki głupi, aby totalnie nie mieć backupu XD Nie chcą wracać, bo się tak uparli, bo w przeszłości w polskim necie było widoczne wiele razy, przy np. upadku naszej klasy czy grono.net. Tam też były takie nagłe rewolucje, cała społeczność krzyczała, że im się to nie podoba i finalnie te społeczności się rozsypały.

Ale tutaj to mamy jeszcze combo, bo Biauek mógłby się przeprosić z użytkownikami,
@mickpl: Nie wiem jak to wygląda dokładnie, ale ktoś tu na pewno nie robił testów.
Wątpię, aby nawet mieli chociaż jednego testera, bo po ich ofertach pracy kiedyś nie było czego się spodziewać.
Zespół to może z 3 programistów przy dobrych lotach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i cofnięcie zmian, czy też używanie dwóch szat graficznych nie jest możliwe z powodu dostosowania starej bazy danych do nowej,
@azmar: @mickpl oni nie moga cofnac tego bo nie zwersjonowali API, nadpisali frontend i przemigrowali baze

musieliby rollnac release i baze do poprzedniego stanu, co w tym momencie jest juz nielegalne z perspektywy prawnej bo i poniewaz zostaly zebrane prywatne dane uzytkownikow pod GPDR

zreszta przy tej skali rollowanie tego release'u skonczyloby sie tragedia, bo zakladam ze Wykop nie ma infrastracture teamu :)
Przecież tu wystarczy backupa przywrócić i masz w godzinę zmiany globalne. Zniknęłyby wpisy do paru dni wstecz, ale nic ciekawego w tym czasie na wypoku się nie pojawiło XD


@mickpl: Myślę, że to było by gorsze niż aktualny bajzel. Dało by dużo stron, które są już w google, ale po wejściu w link wywala błędem, więc spadła by ocena w google, czy jak to tam się nazywa.
Widzę sami specjaliści IT w wątku :p.
Po pierwsze nie cofną zmian, bo wydali na nie w #!$%@? siana i nikt na górze nie powie "no trzeba wywalić ostatnie 9 miesięcy roboty"
Choroby wieku młodzieńczego są normalną sprawą przy tej skali zmian, wiadomo dużo można było wyłapać.
Największy skandal to, że apki mobilne nie działają. Mogę się założyć, że to właśnie ruch z apek (a raczej jego brak) odpowiada za brak treści
@lubiepicherbatke: Zmienili backend strony, a wtedy aby dać opcję przełączania się na starą wersję trzeba się trochę naprawcować, czego nie zrobili, bo szczędzili grosza. No i mają. Zmniejszenie aktywności użytkowników na oko -70%