Wpis z mikrobloga

@EarpMIToR: niektóre laptopy maja czujnik ruchu w kamerze i ona wybudza laptopa jak zauważy użytkownika. Podobne bajery maja niektóre monitory, które śledzą ruch oczu i zmniejszają jasność jak nie ma Cię przy kompie.
@EarpMIToR: Sprawdź logi systemowe czy windows nie zgłasza jakichś błędów (start -> eventvwr -> dzienniki systemu windows -> system). Kiedyś też się z czymś takim spotkałem i po zajrzeniu do logów wyszło, że co kilka sekund był zgłaszany problem z dyskiem (uszkodzone sektory).
@EarpMIToR: Witamy w świecie Windows 10, gdzie użytkownik jest niewygodnym, zbędnym elementem utrudniającym poprawne działanie systemu.

A teraz jak się zbuntować i odzyskać władzę. Po pierwsze sprawdź co powodowało wybudzenia poprzednio - już Ci wyżej napisano jak. Po drugie, sprawdź jakie zadania systemowe mają pozwolenie na wybudzanie systemu ze snu:

Get-ScheduledTask | where {$_.settings.waketorun}
Po trzecie, przejmij kontrolę: https://superuser.com/questions/973009/conclusively-stop-wake-timers-from-waking-windows-10-desktop
@dududu-bumbum: dzięki sprawdzone wszystko i to nie to
@Best11: kamerka wyłączona całkowicie więc też odpada
@McKeyPL: nie wiem co to
@salad_fingers: liczniki wyłączone, reboot wyłączony i teraz jeszcze wyłączyłem budzenie urządzenia w celu automatycznej konserwacji
@fledgeling: nie wszystko aktualizuje na bieżąco
co ciekawe komputer wybudza się tylko gdy jest zamknięta klapa i to dosłownie po około 20-40 sekundach gdy jest otwarta klapa i go uśpię to może
@Folmi: no w bios to był wolał nie wchodzić już raz tam kiedyś na grzebałem teraz tam wchodzę tylko żeby przy instalacji systemu zmienić kolejność odpalania heh