Wpis z mikrobloga

#gielda ja pierdziele dobry dzień na Us100, uwielbiam wsiąść do takiego pociągu na 5/15 minutowkach i po prostu pomnażać kasę razem z trendem. Odbiłem „łapanie noży” z 2 ostatnich dni z nawiązką :) w sumie … zamiast grać codziennie może lepiej poszukam takich dni jak dzisiaj tylko (wyraźny trend, w sumie im mniej patrze w przyczyny / analizuje niusy tym lepiej. Tylko trend i geometria)
Pobierz 40latek - #gielda ja pierdziele dobry dzień na Us100, uwielbiam wsiąść do takiego poc...
źródło: 02AD78AE-BDA0-402E-A4BD-659350F74F11
  • 15
0.8 Lota w szczycie. Bywało ze było na minus podobnie :)


@40latek: Dobrana pozycja mocno za duża. Jeśli przy takiej sesji jak wczoraj zysk jest wyższy niż 13% kapitału na rachunku, to w razie fikołka nie będziesz miał kontroli nad stratą. Grając intra na nasdaq ekspozycja netto pięciokrotnie wyższa od salda rachunku to już jest dużo, a skoro YTD zrobiłeś tym dealem + 1k, to zgaduję, że jedziesz na ekspozycji znacznie
@DJ007: dlatego polecam opcje. Ruchoma dźwignia nawet do 100x (jak opcja wejdzie In The Money). Z gory określona maksymalna strata (suma za jaką kupujemy opcję to wszystko czym ryzykujemy, a najczęściej nawet jak się pomylimy da się odzyskać te załóżmy 30-50%), ekspozycja na zysk nieokreślona - do nieskończoności, w praktyce 30-50% to standard, kilkaset % przy silnym ruchu też idzie wyłapać.
Fakt minusem jest zżerane time value, ale przy graniu dziennym
Pobierz shaki24 - @DJ007: dlatego polecam opcje. Ruchoma dźwignia nawet do 100x (jak opcja we...
źródło: spy
dlatego polecam opcje


@shaki24: Gra futures/cfd na wąskich stopach trochę przypomina kupowanie śmieciówek, przy rozwiązanym problemie czasu. Jak złapiesz ruch za stopa wartego psi grosz, to wczeniejsze mini wtopy pokryjesz z nawiązką.
Na opcjach miałem w życiu kilka dobrych strzałów, jednak nigdy nie poświęcałem im tyle uwagi i nauki, żeby poczuć, że mam tam jakiś realny edge.
@intruzzz: wtedy musiałbym mieć dużo niżej SL ustawione a nie stać mnie na to przy takiej wielości pozycji. To na do mogę sobie pOzwolic to stop o parenascie punktów niżej, kiedy w mocno rosnącym trendzie łapie dolny zakres dołka na 5 minutowe. Te transakcje oststnie go juz pod koniec sesji gdzie po pierwsze musiałem wychodzić z pozycji po drugie układałem juz SL z minimalnym zyskiem
@DJ007: ;) byle dobrze wyczuć trend to mam wrwzenie ze można mocno pomnożyć depo w ciągu roku tylko trzeba czekać na odpowiednie dni (kiedy rośnie albo spada Jak szalone
@DJ007: tak pozycja za duża ale z drugiej strony to tak żarło wczoraj ze wchodziłem w odp momencie plus wąski stop loss, jak juz było na plus plus yo to podnosiłem tego stopa plus Ew jakis take profit na kolejnym oporze (typu TP na 11600 jak sie so tego zbliżało, potem zakup za 11590 itp)

Byłoby duuuuizo lepiej w tym roku ale miałem beznadziejna środę, kiedy wszedłem na samej Gorcce za
@40latek: żebyś tak się też swoimi wskaźnikami ładnie pochwalił, typu wskaźnik zyskowności, wartość oczekiwana, czy wskaźnik odzyskiwania kapitału i podał próbę. Bo z kilku transakcji to nic nie wynika
@switcher20: jasne, nic nie wynika. Wpis miał tylko na celu pochwalenie sie jednym dniem, w moim mniemaniu wyjątkowo udanym. W long runie jestem na minus, głównie przez błędy, które mam nadzieje w większości udało mi sie wyeliminować. 2020 i 2021 na minus, oststnie pare miesięcy na zero, pracuje wciąż nad gra i 2022 mam nadzieje będzie na plus