Wpis z mikrobloga

Parkowanie prostopadłe po lewej. Wszędzie piszą żeby skręcić kierownicą jak nasze lusterko minie bok pierwszego pojazdu obok którego chcemy zaparkować, ale nigdzie nie piszą o ILE. Z tego co widzę na filmikach to należy skręcać tą kierownicę na maksa do końca a dopiero potem prostować? Bo mi na kursie prawa jazdy coś nie wychodzi i to chyba przez to, że za mało skręcam, bo tylko o jakieś 360 stopni a nie na maksa?

#prawojazdy
aleksc - Parkowanie prostopadłe po lewej. Wszędzie piszą żeby skręcić kierownicą jak ...

źródło: Screenshot 2023-01-20 142853

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aleksc wiesz jak się nauczyć parkować? Pobierz sobie te gierke. Mnie ona nauczyła podstaw parkowania nie wsiadając do samochodu lata temu. Takie pytania nie mają sensu, jeżeli nie jesteś w stanie wyczuć bryły samochodu to nawet maluchem nie zaparkujesz poprawnie
  • Odpowiedz
@aleksc: nie szukaj mnemotechniki, parkowanie to nie automat, każde jest inne. Po prostu musisz wyczuć samochód, jego wymiary, promień skrętu, ilość wolnego miejsca na zaparkowanie i samemu to oszacować. Na początku metodą prób i błędów, potem sam zaczniesz czuć o co chodzi. Przy parkowaniu prostopadłym chyba nigdy mi się nie zdarzyło skręcać kierownicy do oporu, max 1 obrót.
  • Odpowiedz
@aleksc: Nikt Ci nie poda takiego sposobu bo nawet nie wiadomo na jakim aucie się uczysz. A jak napisali Ci już wyżej każde auto zachowuje się inaczej. Instruktor może Ci taki sposób sprzedać bo uczy i jeździ tym autem, ale parkowanie na takim patencie to droga donikąd.
  • Odpowiedz
@aleksc
tego nie da się o ile stopni, musisz wyczuć bryłę samochodu, a nie regułkę wyczuć xd. Może daj sobie spokój z jazdą samochodem z takim podejściem bo kogoś zabijesz na regułkę
  • Odpowiedz