Wpis z mikrobloga

@groznaglizda303: W odpowiedzi zawsze dostaniesz, że Polska wspólnie z Niemcami najechała Czechosłowację w 1938 r. Oczywiście pomijają fakt, że Polska z żaden sposób z Niemcami nie kooperowała, nie podpisywała w tym zakresie traktatów, nie koordynowała działań, a zajęcie Zaolzia było niezależnymi działaniami z naszej strony. Oczywiście nie wiedzą też, że Polska oficjalnie przyznała, że był to błąd i nigdy nie powinno mieć to miejsca.

Oni nigdy nie byliby w stanie przyznać
@groznaglizda303: W odpowiedzi zawsze dostaniesz, że Polska wspólnie z Niemcami najechała Czechosłowację w 1938 r.

@wjtk123: Polska z południowym sąsiadem się tłukła od momentu powstania Polski przecież :)
Niemal wybuchła wojna z czechosłowacją już po drugiej wojnie światowej to też sprawka kolaboracji z nazistami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

p.s.
A największy paradoks tej sytuacji to to, że ogólnie polacy teraz lubią czechów, niestety bez wzajemności. :(
@Kempes: @groznaglizda303 @Profesor_Pimko
Kacapskie śmiecie zapomniały ale świat nie zapomniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za wikipedią na foto:
Gen. Mauritz von Wiktorin, gen. Heinz Guderian i kombryg Siemion Kriwoszein odbierają wspólną defiladę Wehrmachtu i Armii Czerwonej w Brześciu

Parada zwycięstwa Wehrmachtu i Armii Czerwonej w Brześciu 22 września 1939
źródło: Armia_Czerwona%2C_Wehrmacht_22.09.1939_wsp%C3%B3lna_parada
Oni nigdy nie byliby w stanie przyznać tego w stosunku do swojej inwazji z 1939 r. Tym się właśnie różnimy od moskiewskich prymitywów.


@wjtk123: Każdy gra pod siebie także w swojej polityce histyrycznej mimo że nie zawsze zgadza się to z prawdą, popatrz np na Ukraińców w 2 RP twierdzą że my okupowaliśmy ich ziemie bo to oni stanowili większość a Polaków było tam od 20% do nawet 60%( woj lwowskie)
W odpowiedzi zawsze dostaniesz, że Polska wspólnie z Niemcami najechała Czechosłowację w 1938 r. Oczywiście pomijają fakt, że Polska z żaden sposób z Niemcami nie kooperowała, nie podpisywała w tym zakresie traktatów, nie koordynowała działań, a zajęcie Zaolzia było niezależnymi działaniami z naszej strony. Oczywiście nie wiedzą też, że Polska oficjalnie przyznała, że był to błąd i nigdy nie powinno mieć to miejsca.


@wjtk123: w ogóle zrównywanie zajęcia Zaolzia z sowiecką
w ogóle zrównywanie zajęcia Zaolzia z sowiecką agresją na Polskę to inny wymiar sp*erdolenia


@C8H18: Do tego Czechosłowacja zajęła sporne Zaolzie bo Polacy byli zajęci wojną z bolszewikami i nawet zgodzili się na to, bo liczyli, że to pomoże w pozwoleniu przez Czechów na tranzyt lub sprzedaż broni, ale to okazały się płonne nadzieje. Wbrew pozorom w tym sporze Czesi zachowali się dużo gorzej.
@wjtk123: przecież to nie był żaden błąd… ten teren najpierw został nam odebrany, większość ludności co na nim zamieszkiwała, była polskojęzyczna. Żerko miał o tym dobry artykuł po rosyjsku. Szkoda, że dzieci wykopu zamiast srać gowno spamem na Pikabu nie wrzucały treści tego typu, dzięki czemu Ruskie mogli po raz kolejny gadać, o polskich niewdzięcznych przygłupach nie znających swojej historii…
@groznaglizda303: a my przyklasnelismy na rozbiór Czechosłowacji i sami przy okazji #!$%@? kawał terenu. Super postawa. Mamy moralność kalego jak i ruscy taka smutna prawda. Czesi mieli opcje walczyc z dywizjami niemieckimi i polskimi lub jednak się poddać po tym jak wszyscy ich sprzedali. Kochają nas za 38, daliśmy popis a potem w 39 piszczelismy o pomoc sami.
@wykopowicz71: z tym jest o taki problem, że jak mówisz, że naziści to Niemcy, to wybielasz inne nacje, które w tym uczestniczyły- głównie chodzi mi o Austriaków, ale znajdą się przedstawiciele Europy zachodniej, nawet tacy jak Francuzi, czy Belgowie
@C8H18: Bynajmniej. To kolejny element niemieckiej polityki historycznej. Ci, co z nimi współpracowali byli kolaborantami, a nie nazistami. I tak naprawdę, jak się dobrze wczytasz, to się okaże, że Hitler nie miał tym narodom specjalnie wiele do zaoferowania. Poza tym - działali nie pod komendą nazistów, tylko Niemców.