Wpis z mikrobloga

Czy dzisiaj już nie da się kupić prostych korków z sitkiem do umywalki? Mojej różowej co chwilę zapycha się umywalka przez włosy. U siebie mam taki korek starego typu gdzie na dole korka, na śrubce jest plastikowe sitko. Wyjmuje się cały korek z sitkiem, czyści i po 5 minutach woda spływa bez problemu. U niej tego korka nie ma i jedyny sposób to używanie chemii. Sprawdziłem na stronie Castoramy i jest tylko jeden taki a i tak nie wzbudza mojego zaufania. W komentarzu korek jaki ja mam (brudny xd)

#budujzwykopem #remont #rozowepaski
  • 19
@pilot1123: syfon jest no ale umówmy się, że sama nie będzie odkręcać, nie mówiąc o tym, że wymagałoby to demontażu szafki. Taki korek jak ja mam mogłaby sobie sama czyścić. Chcę wymienić na coś podobnego ale nie widzę w sklepach.
@m4kb0l: to jest po prostu zamykanie odpływu naciśnięciem korka. ta "siatka" na dole to jest element stały

Edit: a może faktycznie on jest wyciągany... jest jakaś funkcja czyszczenia i jeszcze czegoś takiego nie widziałem.
jutro lub dziś będę w casto, to spróbuję obczaić jeśli będą te klik klaki
@m4kb0l: Mam trzy córki, psy i koty. Każdy syfon da się zapchać. Ale typowy "butelkowy" spod umywalki musiałem rozkręcać co trzeci dzień, bo wkładane siteczko "samo się przesuwało" po zapchaniu włosami albo futrem. Takie coś jak u ciebie zapychało się najszybciej, najlepsze co jest to tradycyjne sitko z sześcioma dziurkami zamontowane na stałe + rurka U.
@strikingsurface: dzięki, w ten sam dzień też byłem w Casto i obczaiłem te korki. Wydaje się być dobra opcja ale oczywiście różowa stwierdziła, że brzydkie więc niech się męczy z chemią. Sama się wkrótce przekona ¯_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯