Wpis z mikrobloga

Miraski powiedzcie mi proszę czy dostanę leasing w aktualnej sytuacji i ci byście radzili.
Chcę zakupić auto w leasing, koszt auta 90k brutto wpłata własna 45%, wykup 10%. Jeśli chodzi o aktualne zobowiązania, to mam jeszcze 2 kredyty jednej ma 6 drugi na 10k (ratalnie sumarycznie kosztuje mnie to 550zł/mc). Dochód firmy po odliczeniu wszystkiego wynosi u mnie od 17~20 tys na rękę w zależności od miesiąca (jestem na ryczałcie)
Rozważam 2 opcje
1 opcja, złożyć wniosek o leasing teraz, i po prostu nadpłacić pozostałe kredyty za ok 2 mc (w miesiąc nie spłacę 16k bo za coś żyć trzeba)
2ga opcja, spłacić zobowiązania teraz i wziąć auto w leasing za 2 miesiące licząc na to, że cena nie skoczy w górę.
Jest też 3cia opcja tj nadpłacić teraz, i wziąć leasing z mniejszym wkładem własnym, ale wolałbym tego uniknąć ze względu na wyższe oprocentowanie leasingu.

I tu pojawia się pytanie czy będę miał jakiś problem z uzyskaniem leasingu w 1 opcji? Bo nie ukrywam, że ona najbardziej mnie kusi, ale nie wiem jak banki patrzą na przedsiębiorców z aktywnymi zobowiązaniami (tamte kredki były brane przez osobę prywatną)
PS: Jest jeszcze 4ta opcja, nadpłacić te kredki w wysokości 10k, i wziąć leasing za miesiąc. Co byście polecali?
#leasing #jdg
  • 5
@mikorys: Aktywne zobowiązania to tylko plus. A kwoty które podałeś są pomijalne przy Twoich dochodach. W dodatku 45% OW, więc nawet nie zajmuj sobie tym głowy. Gdybyś chciał poznać ofertę - podbij na PW lub na mail'a.