Wpis z mikrobloga

@sudety

Jak obserwowałam i nadal obserwuję poszukiwania specjalistów to często widzę mało praktyczne kryteria.

Jeśli ma być zastosowane leczenie, to musi być ono w ramach oddziału hematologii. Myślę, że skoro jest postawiona diagnoza to ma kartę DILO i opiekę jakiegoś hematologa (przybajmniej na czas diagnostyki). Jeśli jest kandydatką do leczenia - to informacje o możliwościach leczenia i wdrozenia ich w ośrodku możecie uzyskac od lekarzy pracujących w oddziale. Jeśli w danym ośrodku
środku nie leczy się danego rozpoznania - to niech Was pokierują. Jeśli uznają, że wdrażanie leczenia jest nieetyczne - wtedy zawsze mo


@Wjolka: dzięki za odpowiedź. Masz rację, ma opiekę hematologa - ale tak jak piszesz, lekarz uznał że nie ma możliwości leczenia ze względu na wiek. Prawdopodobnie ma rację, ale chciałbym to zweryfikować dla pewności konsultując wyniki z dobrym lekarzem. Niestety jestem totalnie zielony jeśli chodzi o tą specjalizacje i
@sudety Mirku, pewnie mają rację ale to Wasze święte prawo skonsultować te decyzję - dla spokoju sumienia.
Nie sztuka podać pacjentowi chemioterapię by wrocil za 1.5tygodnia w ciężkich śmiertelnych powikłaniach przez obciążenia związane z towarzyszącymi chorobami. Jeśli wiedzą że podanie chemii może skrócić w tym wypadku życie zamiast dać pewien czas życia w komforcie z chorobą (i być może nawet odejściez nią niezwiązane ), to błędem jest to leczenie rozpocząć.
@Wjolka: Dzięki za chęci! To pewnie po aktualizacji :( Czy możesz spróbować jeszcze raz wysłać? Zaznaczyłem możliwość odbierania wiadomości od wszystkich