Wpis z mikrobloga

Ja mówiłem już na początku wojny, w momencie gdy USA powiedziały że niezależnie od rozwoju wydarzeń, nie zaangażują się w wojnę, to ta wojna była dla Ukrainy przegrana. Rosja po prostu ma za dużo wojska, sprzętu, technologii i determinacji.
I to że są różne fazy wojny? W porządku, jasne że tak jest i jasne że Ukraina w pewnych momentach lepiej wyglądała, ale ostatecznie no nie ma szans, nawet gdyby USA dawały swoje Abramsy i resztę sprzętu, to Ukraina i tak by ten sprzęt wykorzystywała na 30% możliwości, przez brak obycia z nim swoich żołnierzy, więc byłaby to tylko wysyłka na złomowisko najbardziej zaawansowanego sprzętu, który jest hiper drogi. Do tego Ukraina nie ma możliwości serwisowania sprzętu od państw zachodnich, więc nie ma tak naprawdę wariantu w którym Ukraina mogłaby te wojnę wygrać, zakładając maksymalną determinacje ze strony Putina (która chyba jest).

Proszę o merytoryczne kontrargumenty, a nie wyzwiska.

#ukraina #wojna
  • 8
@Przemko1976: Ma lepszą technologie niż Ukraina, a jak mówiłem, zachodnia technologia na niewiele się zda bez długiego szkolenia i dlatego też nikt F-16 czy innych rzeczy które można zestrzelić łatwo nie wysyła, bo danie takich zabawek komuś niedoświadczonemu zabija 50-90% wartośći sprzętu.

HIMARS i Patriot to systemy działające na dystans, więc te Ukraińcy dostali, bo je ciężko stracić, co najwyżej można mniej celnie strzelać i gorzej wykorzystywać, ale czołgu czy samolotu
@Przemko1976: ale skąd ten pomysł że rosja nie ma sprzętu? jakos w październiku przestawili gospodarkę na tryb wojenny, produkują czolgi, transportery, rakiety iamunicje. We wrześniu Ukraińcy zaczęli z nimi jechać bo na Ukrainie zaangazowanych bylo ze 150 tysięcy rosyjskich żołnierzy, i tak juz mocno przeoranych przez ostatnie miesiące wojny, przez całą jesień wysylano nieprzeszkolonych mobikow zeby zalatac dziury we froncie i skonczyla sie kontrofensywa, zauważ że nikt już nie zastanawia się
sprzetu nie mają poza rozwinietym systemem rakietowym


@Przemko1976: To czym zdobywają teren ? Przecież armia bez sprzętu zostałaby rozjechana przez Ukrainę która nadal ma ok 1000 czołgów.

Owszem mają wojsko czyli poborowych w kaloszach i prywatne odziały najemników


@Przemko1976: Ukraina też ma poborowych na tym samym poziomie. Na wykopie takich filmów nie ma ale jak poszukasz to znajdziesz nagrania ze zdobytych Ukraińskich okopów gdzie zobaczysz jeńcow Ukraińskich. Często w wieku
@CzaryMarek: Ale jesteś uparty, jak Usa ogłasza że cos da , to już pewnie od miesięcy szkoli załogi.Pewnie ze nie dadzą sprzętu do zezłomowania, nie są idiotami pokroju putlera . Myślę że tam sytuacja jest na tyle rozpracowana że amerykańce rozsądnie dozują i sprzęt i informacje , aby siać zamęt w mózgach zapijaczonych pseudostrategów kacapskich.
to Ukraina i tak by ten sprzęt wykorzystywała na 30% możliwości


@CzaryMarek: nie zgodze sie, to wlasnie oni teraz wykorzystaja ten sprzet na 100% bo:
- sa w stanie wojny od 2014 i maja duzo doswiadczonych zalog - abrams to przede wszystkim czolg, nie jakies ufo o zupelnie innym uzyciu na polu walki
- walcza o przetrwanie
Takze nie masz racji, pozdrawiam.