Wpis z mikrobloga

Osobiście uważam, że nowa wersja wykopu nie jest taka zła. Obecnie już zaiwania
Zamiast lamentu postaram się dać konstruktywny fedback jako designer, który uważam że jako stały użytkownik jestem winien.

[+]
+ jasna wersja swientnie wyglądające wpisy na mirko
+ zapamiętana treść wpisu przy dodawaniu, pomimo nie wysłania go to rewelacja
+ sidebar, podział na kategorie i tworzenie swoich uważam ze bardzo dobry ruch
+ przerobienie układu na app-like równiez
+ hovery na każdym interaktywnym elemencie, mega
+ zmniejszanie sidebara, totalnie rewelacja, pewnie fajnie byłoby też go zupełnie móc schować
+ rewelacyjny moduł dodawania wpisu
+ / - Nocna paleta kolorów, nie mniej poza paskiem tytułu bo wali jak jarzeniówa, Dark to dark jednak,

[-]
- Nieco nierówny UI, tutaj faktycznie uważam, że możnaby zrobić to nowocześniej i spójniej
- Słabe proporcje ikon do tekstu,
- Liczba notyfikacji powinna być obok nie w indeksie górnym
- wygląd buttonów - mógłby nieco więcej oddychać - oraz słaby uppercase
- brzydkie toggle (switche) -> dużo lepsze byłyby takie iOS
- trochę kiepsko, że klikanie we wpis przechodzi do wpisu, IMO niech go rozwija.
- kafelki z liczbami w profilu, na hoverze przydalby sie lepszy akcent, np. 3px solid na dole niebieski
- słabo wizualnie wygląda "FAB ADD" po rozwinięciu listy. Po pierwsze zero przesuwania tekstu po drugie zrobilbym duzo wieksze kafelki z ikonkami
- lista userów w wiadomościach po prawej - wiem, że to legacy ale jest to zupelnie inaczej niz wszedzie i bym to zmienił zgodnie z zasadą czytania treści od lewej do prawej - a selekcja wątku z userem to akcja nadrzędna
- brak możliwości przełączenia tagu, poprzez edycje tytułu jak to miało miejsce wcześniej - super usefull
- brak default dropdownu przy tworzeniu kategorii, dla usera to powinna byc lista os ktorych obserwuje lub wchodzi najczesciej w interakcje, dla tagow najczesciej przegladane czy cos takiego
- cienie dropdown w dark mode są obrzydliwe, loose it.

#grafika #design #wykop20 #wykop20togowno #wykop
  • 4
  • 0
@jalop: Hover to stan elementu, i.e.: przycisku, ikony, pola tekstowego po najechaniu na niego myszą. Najczęściej tak zaznacza się fakt, że po kliknięciu w element nastąpi jakaś interakcja
+ jasna wersja swientnie wyglądające wpisy na mirko


Dla mnie kompletnie nieczytelne. Raz, że kontrast bardzo słaby (zwłaszcza na nieparzystych komentarzach, które mają inne tło), dwa - właśnie to podświetlenie nieparzystych - zbędne. O ikonach napisałeś, ale dla mnie whitespace jest bez jakiejkolwiek konsekwencji.

+ przerobienie układu na app-like równiez


Nie wiem co to znaczy, ale jeżeli to przez to ukryte są przyciski pod dropdownami i trzeba dwa razy kliknąć, żeby zmienić