Wpis z mikrobloga

Zrozumcie wreszcie, że przetrwanie Ukrainy, nie zależy i nigdy nie zależało od determinacji samej Ukrainy, to od początku było zależne od determinacji Rosji i USA. Jeżeli Rosja jest maksymalnie ztereminowana by zająć całą Ukrainę, Ukraina jest maksymalnie zdeterminowana by się obronić, a USA stwierdza, że nie zaangażuje się w konflikt, to sprawa jest niestety rozstrzygnięta, o czym wielokrotnie już pisałem. Państwa mniejsze muszą liczyć na determinacje swoich sojuszników albo mieć broń nuklearną / biologiczną / chemiczną.

#ukraina #wojna
  • 21
@slkt: Jak mówi Bartosiak "odstraszanie przez uniemożliwienie albo ukaranie", tylko że odstraszanie przez ukaranie, Rosji nie zatrzyma, bo dla Putina nawet milion trupów za cenę całej Ukrainy jest tego warty. Tym bardziej, że już ma nałożone maksymalne sankcje i stracił elitarne oddziały armii.
@niemampsa: No wykazują się determinacją ale finał jest i tak znanay, nic ta determinacja nie da. Chyba, że by USA zagroziły wkroczeniem do wojny, Putin będe mobilizował kolejne setki tysięcy, aż nie osiągnie swojego celu.

@slkt Oczywiście, tylko przekazywanie sprzętu Rosji nie zatrzyma, Putin chętni wymieni swój sprzęt i swoją armię na armię i sprzęt Ukrainy, żeby mieć dodatkowe 500 tys km^2 i 30 milionów ludzi.
@niemampsa: Rok temu to zdaje się, że Rosja zaatakowała 200 tys. żołnierzy, gdzie Ukraina miała 300 tys i jeszcze ogłosiła mobilizacje. Putin chciał minimum wysiłku osiągnąć maksimum rezultatu, to się nie udało, ale populacja Ukrainy nie jest z gumy, ani też nie jest tak, jak wykopie pisza, że na 1 zabitego Ukraińca przypada po 5 zabitych Rosjan.
Putin będzie zalewał Ukrainę, ale ostatecznie Ukraina w tym scenariuszu musi się wystrzelać chociażby
@niemampsa: Nie są niewyczerpane ale
1) wielokrotnie większe od ukraińskich
2) im więcej zasobów poświęcą tym trudniej będzie im się pogodzić z porażką i tym większe szanse że użyją broni ABC.
@niemampsa: Do t-34 to raczej daleko jeszcze, ale nawet te starsze wersje, to ciągle czołgi, które chronią przed jakąkolwiek bronią nie p-panc, to dalej czołgi które potrafią jednym strzałem rozwalić pół bloku.
co za #!$%@?... Gdyby nie ich determinacja, już by tej Ukrainy nie było


@niemampsa: gdyby nie pomoc z zewnątrz, to byłaby tylko, i to ewentualnie, partyzantka na zajętych terenach. Niezależnie od ich determinacji.
@CzaryMarek: No nie wiem... Zburzyć wszystkie bloki mieszkalne na Ukrainie to jest naprawdę sporo roboty... Przy znacznie większej operacji, niezbędna będzie logistyka, komunikacja i zarządzanie - czyli to wszystko, co wcześniej ruskie najbardziej położyli w mniejszej skali. A zarządzali tym ludzie, którzy mieli cokolwiek wspólnego z wojskiem, napewno więcej, niż ten nowy narybek z łapanki.
gdyby nie zewnętrzna pomoc dla federacji rosyjskiej, też by była dupa zbita ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@niemampsa: nie żartuj. Zewnętrzna pomoc dla Ukrainy zaczęła się w 2014/2015, dla Rosji kilka miesięcy temu.
@Nieszkodnik: O tym właśnie pisałem - kilka miesięcy ich operacji wystarczyło, aby ławrowa zaczęli fotografować, jak uniża się przed typami w coraz dziwniejszych czapkach, albo na safari obciąga murzynom ( ͡° ͜ʖ ͡°) .