Wpis z mikrobloga

#rower #pytanie #wykopekspert

Planuję zacząć ostre namawianie brata na zakup kasku na rower- jeździ cały rok, codziennie, latem na kolarce, na której nie żałuje sobie prędkości.

Teraz jeszcze dostał robotę, więc przy pierwszej wypłacie będę go cisnąć o to jak nigdy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku? Z jakich materiałów powinien być zrobiony?

Co sądzicie np. o tych , bo mi się pomysł podoba, chociaż mało uniwersalny [tylko jak jest zimno], a młody i tak jeździ w kominiarce etc.
  • 13
  • Odpowiedz
@m21d24: jemu nie będzie wstyd jeździć w kasku, on nie z takich :P po prostu teraz się ubrał na rower [buty, kurka, spodnie, kominiarka] i skoro ma już dobrą ochronę przed deszczem, zimnem etc. to tylko łba zakutego mu brakuje
  • Odpowiedz
@majas: @hellyea: przez pryzmat ceny nie ma co patrzeć, bo te tanie mogą być dobre i na odwrót, ja bym odesłał na jakieś forum, na pewno są w necie testy kasków, potem wybrać kilka ciekawszych modeli, iść do sklepu i przymierzyć
  • Odpowiedz
@majas: Kask ma tak czy siak się rozpaść przy mocniejszym uderzeniu, myślałem, ze kupiłeś jakiś za 10zł. W takim wypadku raczej wielkiej różnicy nie powinno być.

  • Odpowiedz
@PrezydentMirko: Miałem i żyje, nic mi się nie stało... Rozumiem, że jak kupisz kask za gazylion złotych to jesteś nieśmiertelny? Kask, który mam spełnia wszystkie normy, więc nie wiem dlaczego miałby być gorszy od jakiś za 200 czy 300 złotych.
  • Odpowiedz
@hellyea: Wszystkie kaski są ze styropianu. Różnica między droższymi, a tańszymi, owszem, wynika z jakości tego styropianu, ale objawia się głównie lepszą lub gorszą wentylacją. Dobry kask, to przewiewny kask.

A jak jest zimno, zawsze można pod kask chustę/czepek/kominiarkę...
  • Odpowiedz
@hellyea: poniżej 100-150zł kupujesz pseudo-chinski polprodukt. powyzej tej kwoty bezpieczeństwo jest na tym samym dobrym poziomie - placisz tylko za wygode, wentylacje i ew. design :)

powiedz bracholowi że jazda na szosie bez kasku to trzepactwo :D
  • Odpowiedz