Wpis z mikrobloga

#wifi #mesh #siec #internet
Mam parterowy budynek o dość dużej powierzchni i nie wszędzie dobrze dochodzi WiFi. W jednej części domu podpiąłem sobie drugi router, który stworzył nową sieć, co częściowo ratuje sytuację, ale nie jest idealnie, bo muszę ręcznie zmieniać sieć.

Dom jest w kształcie L. W jego środku stoi router od dostawcy światłowodu, a na jednym końcu ustawiłem dodatkowy router. Jak mogę usprawnić cały system i stworzyć jedną rozległą sieć w domu? Dodam, że do każdego pomieszczenia w domu mam wyprowadzoną skrętkę, więc nie musi to być rozwiązanie w pełni bezprzewodowe.
  • 4
@stevemaster: ustaw na obu routerach te same SSID, hasło, typy szyfrowania, tylko kanały zmień żeby były róźne, i wypróbuj czy już wtedy magicznie nie zacznie wszystko działać

jak nie działa, to wyłącz DHCP w drugim routerze, ustaw mu statyczny adres IP (jakieś .254/253 żeby był na końcu zakresu). oba routery podłącz portami LAN a nie WAN. może jeszcze jakoś będzie trzeba pogrzebać w ustawieniach żeby żądania DHCP do drugiego routera były
@tommy1984: To jeszcze przyszła mi do głowy jedna rzecz. Jakie urządzenie powinienem zastosować w salonie, gdzie chce mieć lepszy zasięg WiFi, ale jednocześnie za telewizorem wypuszczone jest jedno gniazdo LAN, a chciałbym podłączyć dwa urządzenia (tv i konsolę)