Wpis z mikrobloga

Może być grubo.

Stany Zjednoczone rozumieją potrzebę Ukrainy do uderzenia w cele znajdujące się dalej za linią frontu niż dostępne obecnie systemy i prowadzą odpowiedni dialog ze stroną ukraińską.

Jak poinformował korespondent „ Prawdy Europejskiej ”, wiceminister obrony USA ds. politycznych Colin Kahl powiedział to na spotkaniu z dziennikarzami w Kijowie w poniedziałek.

„Jeśli chodzi o systemy dalekiego zasięgu, tzw . trafiać w bardziej odległe cele” – zaznaczył.

„Nie będę wchodził w szczegóły, ale powiem: zdajemy sobie sprawę z tej potrzeby w obecnym stanie i dyskutujemy, jak Ukraina poradzi sobie z tym wyzwaniem. Nie będę precyzował, jakie to mogą być systemy, ale będziemy kontynuować odpowiedni dialog z ukraińskimi kolegami” – dodał urzędnik Pentagonu.


Link: https://www.pravda.com.ua/news/2023/01/16/7385131/

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz barnej_zz - Może być grubo.

 Stany Zjednoczone rozumieją potrzebę Ukrainy do uderze...
źródło: comment_1673901951AQ3GtXCFP2Kl7bPxysjObb.jpg
  • 13
Stany Zjednoczone rozumieją potrzebę Ukrainy do uderzenia w cele znajdujące się dalej za linią frontu niż dostępne obecnie systemy i prowadzą odpowiedni dialog ze stroną ukraińską.


@barnej_zz: Żeby nie eskalować konfliktu proponuje wysyłać części do pocisków. Jeżeli z części uda się poskładać sprawne pociski to już tylko i wyłącznie wina Ukrainy że używa części niezgodnie z przeznaczeniem.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@barnej_zz: Jeśli zaś chodzi o ATCMSy to jedyna szansa jaką widzę na ich dostawę to wtedy gdy Ukraina by zaczeła mocno przegrywać lub tuż przed ofensywą na Zaporożu w celu rozwalenia ruskiego zaplecza na Krymie. Sami amerykanie nie mają ich jakoś super dużo (pomiędzy 1000-2000) ale wznawiają produkcję. No i te ATCMSy w razie pilnej potrzeby mogłyby się znaleźć na Ukrainie w 48h bo to kwestia dwóch samolotów do paczkomatu w
@Konigstiger44: Pamiętaj że mamy dopiero 16 stycznia, a mamy już 3 duże newsy -
Dzisiejsza potężna wysyłka sprzętu z UK
Bradleye i pakiet z USA
Czołgi już leżą na stole i nacisk na Niemcy jest już ogromny.
Patrioty na wiosnę.
Brakuje tylko broni dalekiego zasięgu i samolotów, i będzie komplet.

Jak dla mnie, UK dało sygnał, że kończymy te wojnę w tym roku.
@Konigstiger44:
Jest takie szachowe powiedzienie: groźba jest silniejsza od jej wykonania. Dostaliby nawet 25 z nich, wystrzelili 10, potem co parę dni dawka przypominająca po 2-3 strzały. Ruscy nie wiedząc ile jeszcze mają muszą zmienić taktykę by się do tego dostosować, tak samo jak było w sierpniu z HiMARSami, gdzie przestały już im wybuchać składy, ale ofensywy ucierpiały na logistyce.
@Vixay: XDDDDD
Te kilkanaście Challengerów to nie przesunie frontu nawet o metr. Ukraina potrzebuje 10x tyle ile zachód obiecał (a finalnie pewnie wysle jeszcze mniej).
IMHO wyjściem z tego problemu jest cudowne wznowienie produkcji Ukraińskich rakiet gdzieś za granicą. Wilha-m2 kaliber 300mm miała mieć zasięg 200km a rakieta do neptuna to dobra baza pod rakietę manewrującą o zasięgu ponad 300km.


@Konigstiger44: Kluczowa jest celność tych systemów