Wpis z mikrobloga

Kuce: "Komunizmu nigdzie nie ma!"

Też kuce: "500+ to komunizm" "podatki progresywne to komunizm" "IIIRP to komunizm" "socjal to komunizm" "państwowa edukacja to komunizm" "normy co do ładowarek do telefonów to komunizm" "dochód gwarantowany to komunizm" "elektryczne samochody to komunizm" "szczepionki to komunizm" "biurokracja to komunizm" "Netfix to komunizm" itd.

#bekazprawakow #antykapitalizm #urojeniaprawakoidalne #komunizm #definicjekomunizmu

Podziękowania za inspirację do beki dla @jtag, który to znał że Rożawa nie jest komunistyczna.
Jak również do @Zgrywajac_twardziela
  • 13
@M_xxx: Beka, że walczysz o wprowadzenie ustroju, którego założeń nie znasz. I brawo za zrobienie chochoła, z którym dzielnie walczysz.

Nigdzie nie napisałem, że Rożawa nie jest komunistyczna- nawet nie znam takiego kraju, natomiast jeżeli uważasz że to taki piękny kraj to się tam przeprowadź droga wolna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ty za to uznałeś Niemcy, Chiny i państwa Skandynawskie za komunistyczne, więc co ja Ci mam
@M_xxx: Bynajmniej, nie zgadzam się z praktycznie żadną tezą z tego wpisu ¯\(ツ)_/¯ 500+ to zwykłe przekupstwo wyborcze, szkolnictwo to podstawowa usługa którą zapewnia każde cywilizowane państwo. Dochód gwarantowany to teoria foliarzy i odklejeńców. Unifikacja ładowarek to sensowna regulacja, w temacie szczepionek, czy biurokracji nawet nigdy się nie wypowiadałem, także do budy komuszku ¯\(ツ)_/¯
@M_xxx:
Uwaga, dropuje definicje komunizmu:
- marksistowskie etapy własności środków produkcji: niewolnictwo->feudalizm->kapitalizm->socjalizm->komunizm
- model marksistowsko-lenininowski: państwo pod przywództwem partii leninowskiej, niekoniecznie na etapie komunizmu, tj. Chiny, tak "w skrócie" określa się kraje jako komunistyczne
- cokolwiek co dla kucy nie jest parówkowym, fajnoludzkim kapitalizmem
- cokolwiek co wykopki uważają za złe i jest dziełem dużego korpo dla zysku
cokolwiek co wykopki uważają za złe


@Ziemniakomat: To pasuje do tego co zgrywa twardziela, który to uznał że komunizm to jest w Rosji.
Wpisuje się w powszechną narrację u szurów (prawicowców) któzy wzduchali do wzorowej Rosji, a gdy ta najechała na Ukrainę i nic się w sumie od tego czasu nie zmieniło ani u władzy w Rosji, ani prawodastwie ani skrajnych nierównościach jakie mają, to Rosja została w ich oczach zdegradowana
@Zgrywajac_twardziela: Ty się lepiej chłopie na temat komunizmu, czy jakiś głębszych zagadnień jak nazizm, albo inny ustrój się nie odzywaj panie ignorancie co sądzi, ze w polsce obecnie mamy dydakture, bo tak mu w TVN powiedzieli XD dydakture z opozycją XDDD