Wpis z mikrobloga

Nie przejmowałbym się aż tak bardzo spadkami cen akcji Tesli. Teraz cała branża z doliny krzemowej zalicza poważne spadki z powodu kryzysu. Samochody elektryczne to raczej już przyszłość. Chiny wręcz w tym przodują, ale zachód się powoli dostosowuje więc Tesla się odbije. Do tego facet prowadzi kilka różnych biznesów równocześnie. Na tej samej zasadzie twitter zwalnia pracowników, ale to samo robi, chociażby Amazon. Tutaj niektórzy sztucznie #!$%@?ą temat.

#elonmusk #gospodarka #ekonomia #biznes #twitter #tesla
Al-3_x - Nie przejmowałbym się aż tak bardzo spadkami cen akcji Tesli. Teraz cała bra...

źródło: comment_167388057112PzgnrymKuJ59eFLJ3wrG.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Ale są też inni producenci elektrycznych samochodów, którzy do tego radzą sobie znacznie lepiej z autonomią, mają lepszą jakość wykonania i nie mają Muska, jako CEO. Elektryczne samochody wcale nei muszą być przyzłością, a nawet jak będą, to nie musi być nią Tesla.

Tzn no wiem, że bait, ale nie mogłem się powstrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
póki nie będą w cenie normalnego samochodu, i bateria wytrzyma 20 lat, to nie wróżę sukcesu. Fanaberia dla bogatych.


@s---k: A jaką dostaniesz alternatywę? Rowerem nie zajedziesz zbyt daleko. Jak cię nie będzie stać to przesiądziesz się na autobus albo będziesz wynajmował auto elektryczne jak hulajnogi. Covid i wojna to najlepsze co spotkało klimatycznych bojowników, bo dostali pretekst do działania. Regulacje, memoranda, zapowiedzi, układy i poruzemienia ruszyły. Wejdź sobie na
  • Odpowiedz
@DonKiciot: weź mi tu nie gadaj o komunikacji miejskiej, bo tylko śmiechem można parsknąć.

Jak bym miał dojeżdżać do roboty autobusem, to 1,5h w jedną stronę, i 5 przesiadek. Plus dojście na przystanek, i z przystanku do roboty.

Oczywiście busy jeżdżą tylko o określonych porach, więc też nie bardzo to pasuje. I nie, nie przeprowadzę się, bo:
a) nie ma domów w
  • Odpowiedz
weź mi tu nie gadaj o komunikacji miejskiej, bo tylko śmiechem można parsknąć.


@s---k: To się zmieni. W miarę ubywania aut będzie przybywało podróżujących, więc będzie więcej połączeń. To się powinno dziać pomiędzy 2030 a 2040
Jeszcze nie wiadomo jak się skończy wojna i jak zniszczy ona gospodarki europejskie. Jednak kurs został wyznaczony
  • Odpowiedz
@s---k:

póki nie będą w cenie normalnego samochodu, i bateria wytrzyma 20 lat, to nie wróżę sukcesu. Fanaberia dla bogatych.

~250k za samochód (3-4k w leasingu na 3-4 lata) to nie jest "fanaberia bogatych", tylko bardzo szeroki rynek samochodów premium. Warto też zdać sobie sprawę z oszczędności - przejechanie 100km Teslą kosztuje ~15-20zł (inaczej wygląda rachunek z fotowoltaiką), gdzie benzyna często podchodzi pod 40zł-50zł za 100km, a w SUVach bywa jeszcze gorzej.

Statystycznie, baterie Tesli trzymają dłużej niż "głosi plotka", głównie zaszczepiona przez marketingowców aut spalinowych i big oil. Stare Nissany Leafy miały biedne termozarządzanie, co powodowało zauważalne straty zasięgu już po kilku latach, ale ten problem jest dziś dużo mniejszy niż kiedyś. Obecne Tesle średnio trzymają 90% pojemności po 10
gysnde - @s---k:
 póki nie będą w cenie normalnego samochodu, i bateria wytrzyma 20 l...

źródło: comment_1673881612lICXTDRVqQiiUwABrPqouC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
~250k za samochód (3-4k w leasingu na 3-4 lata) to nie jest "fanaberia bogatych",


@gysnde: jest.

Ja patrzę po miejskich autach, gdzie corsa elektryczna kosztuje ponad 2x więcej niż spalinowa. Nawet licząc prąd za darmo, a do spalinowego wszystkie możliwe wydatki, to i tak się nie opłaca.

Nie wiem też czy zwolennicy elektromobilności biorą pod uwagę tego, że dużo ludzi mieszka w blokach, i oni nie mają możliwości ładowania takich
s.....k - > ~250k za samochód (3-4k w leasingu na 3-4 lata) to nie jest "fanaberia bo...

źródło: comment_1673882584IVnG6jL1teMUqZEQ8LkI9c.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@s---k: no ale Tesli do Opla Corsy nie porównuj. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poziom audi, bmw raczej. I tu się zgadzam, tanie elektryki są słabe, ale w rynku premium są lepsze od spalinowych odpowiedników. Warto dodać, że Stellantis (właściciel Opla) najgorzej sobie radzi z elektryfikacją i są pod kreską. Zamiast Corsy wolałbym już hybrydową Toyotę Yaris czy Auris.

Nie wiem też czy zwolennicy elektromobilności biorą pod
  • Odpowiedz
no ale Tesli do Opla Corsy nie porównuj.


@gysnde: nie chodzi o porównywanie tesli do corsy, tylko ceny spalinowego do ceny elektrycznego.

ale w rynku premium są lepsze od spalinowych
  • Odpowiedz
@s---k:

nie chodzi o porównywanie tesli do corsy, tylko ceny spalinowego do ceny elektrycznego.

Baterie z tego najwięcej kosztują. W przyszłości może będzie taniej, ew. wodorowe się spopularyzują. Idzie ogromna ilość zasobów w R&D, więc imo to tylko kwestia czasu. Kupisz jak uznasz, że to już Ci się opłaci.

czyli wybierasz spalinowe nad elektrycznym, co
  • Odpowiedz
@gysnde: Dobrze napisane. Następna generacja Tesli na kosztować połowę tego co model 3, więc nieco ponad 110k PLN. Kiedy budowali tylko Model S i to było jeszcze większe premium niż jest teraz. Każde ścięcie ceny o połowę sprawia, że kilka razy więcej ludzi jest stać na samochód.
@s---k:
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gysnde: film to sobie możesz. Zobacz statystyki ile realnie bez interwencji jeździ konkurencja a ile Tesla. Tesla to nie ma pełnej autonomii nawet w tunelu pod Vegas gdzie jeżdżą wyłącznie Teslę i regularnie tam są problemy także tego.
  • Odpowiedz
@s---k: ja #!$%@?ę... Przecież to dopiero początek technologii tych samochodów jełopie. Przecież one cały czas tanieją. Musk dąży do stworzenia budżetowego samochodu w cenie 25k$.

Tesla zaczęła racjonalnie. Najpierw sportowy roadster dla bogaczy, bo tylko tacy by na początku sobie mogli pozwolić na elektryka. Następnie limuzyna model S. Później Modele X i 3 które są średnim segmentem.

Mnie to naprawdę w ludziach #!$%@?. Zabetonowane mózgi i klapki na oczach. Widzi
timechain - @s---k: ja #!$%@?ę... Przecież to dopiero początek technologii tych samoc...

źródło: d5b499a3c7864cdcf9554e349f204e77

Pobierz
  • Odpowiedz