Wpis z mikrobloga

Elo #bialystok, nie chcę Was dołować w ten piękny, słoneczny i wesoły dzień, ale mam dla Was ankietę do wypełnienia :)

Pamiętajcie, że za każdym razem gdy nie wypełnicie tej ankiety, gdzieś tam, odejdzie jakiś kotek podobny do tego z obrazka.
Zdjęcie kotka dla atencji.

TL;DR: jest badanie ogólnopolskie dotyczące warunków jazdy po mieście rowerem. Aby opracować wyniki trzeba min. 200 ankiet na duże miasto. Białystok naskrobał tylko 50, więc mniej niż małe miasta i nie dowiemy się raczej co i jak. W poprzednim badaniu Białystok nie wypadł wcale tak legancko, jak by oczekiwały jego władze, więc, być może, w tym roku jakoś specjalnie nie zachęcają mieszkańców do udziału.
I tu jest rola lokalnej społeczności: jeśli jeździliście rowerem po Białymstoku, to wypełnijcie ankietę i udostępnijcie posta wśród swoich znajomych. Może się uda ogarnąć temaciwo. Jeśli już w Białym nie mieszkacie, ale macie np. porównanie do innych dużych miast w których obecnie żyjecie, to wciąż możecie wypełnić ankietę, bo spojrzenie z zewnątrz jest chyba nawet ważniejsze.

Link do postan na FB

Poniżej treść posta dla tych co nie mają konta na FB:

Droga Rowerowa Braci! Potrzebujemy Waszej pomocy! Brakuje nam 142 ankiet z Białegostoku, żebyśmy mogli poznać raport Klimatu Rowerowego dla grodu nad Białą. Jeżeli mieszkacie poza Białymstokiem, ale regularnie poruszacie się po nim rowerem, to wciąż możecie wypełnić ankietę dla Białegostoku.
Kwestionariusze uwzględniają wiele istotnych uwarunkowań ruchu rowerowego, takich jak praca sygnalizacji świetlnych, organizacja objazdów na czas remontów czy przyzwolenie na parkowanie samochodów na infrastrukturze rowerowej. Dzięki Waszym odpowiedziom, będzie nam łatwiej lobbować za konkretnymi rozwiązaniami w Miasto Białystok.
Udział w badaniu weźmiecie pod poniższym linkiem:
https://rowerowyklimat.pl/
Wypełniajcie ankiety i udostępniajcie dalej!
kry-kry - Elo #bialystok, nie chcę Was dołować w ten piękny, słoneczny i wesoły dzień...

źródło: comment_1673868079r1o2XuUMgQ2EuZHkeVeD16.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kry-kry: przypomnij się jeszcze z dwa razy do 28.02 to pewnie więcej osób nastuka.

Ogólnie Białystok jako sam obręb miasta jest super miejscem dla rowerzystów. Truskawa jak budował drogi (a budował ich w #!$%@? xD) to zadbał aby przy każdej nowej drodze była szeroka asfaltowa ścieżka przynajmniej z jednej strony, chociaż w wielu miejscach gdzie są dwa pasy ruchu w jednym kierunku jest ścieżka albo chodnik + rowery i ścieżka rowerowa
@KanapkaPL: Już Ci mówię: kiedyś my jako RB zrobiliśmy podobne badanie, za własną kasę (reklama FB), 5ponad 500 osób. Najlepiej infrę oceniali ci którzy rowerem jeżdżą mało lub nie jeżdżą wcale (takie głosy też były) :D
Im większy staż w jeździe, tym gorzej oceniany był Białystok.
Inne nasze badania z 2018 roku pokazały, że o ile w okolice centrum można dojechać, to samo centrum jest rowerowo nieprzejezdnie i normik musi jeździć
Najlepiej infrę oceniali ci którzy rowerem jeżdżą mało lub nie jeżdżą wcale (takie głosy też były).


Kurde może w tym coś jest, chociaż nigdy nie miałem problemu dojechać ścieżką rowerową w miejsce docelowe rowerem na terenie miasta. Jak jade na rower za miasto (co preferuję) to też do granic miasta na spokojnie mialem drogę rowerową.

o ile w okolice centrum można dojechać, to samo centrum jest rowerowo nieprzejezdnie

W sumie fakt, jest
KanapkaPL - > Najlepiej infrę oceniali ci którzy rowerem jeżdżą mało lub nie jeżdżą w...

źródło: comment_1673875658qhnSpGtbAnXF84OVqezYS0.jpg

Pobierz
@KanapkaPL: no, to w sumie ja xD
Ale po chodnikach nie jeżdżę: czasami pocisnę buspasem, czasem polecę na czerwonym jak widzę, że system nie wykrył roweru i nie zapali zielonego dopóki nie przyjedzie samochód co jest częste na lewoskrętach, pod prąd pojadę tam gdzie nie można ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z dobrych wiadomości - jest przetarg na pierwszy w mieście kontrapas na Wesołej, zła wiadomość jest taka,
Edit: czy oni zmienili organizację na tym fragmencie i teraz jest jednokierunkowa między Waszyngtona i Kaczorowskiego (tak mi google pokazuje)?


@kry-kry: Jeżeli tak zrobili to #!$%@? po całości. Teraz będzie się trzeba kisić na światłach w samochodzie, a w tamtym miejscu często jest korek. No i te światła dla "bocznych" ulic z Wyszyńskiego i od szpitala są jakieś #!$%@?
Do centrum jest super dojazd ściezkami, ulice jednokierunkowe mają ruch dwukierunkowy dla rowerzystów


@KanapkaPL: Całe trzy? :D A przynajmniej tyle mi się w oczy rzuciło, Zamenhoffa w centrum, koło cmentarza na Wysockiego i Wołodyjowski za lodowiskiem.