Wpis z mikrobloga

#ciekawostkihistoryczne
#ukraina
Mam taki #lifehack na onuce.

Za każdym razem jak widzicie że jakaś onuca wspomina o #wolyn to można mu zadać pytanie zwierające styki:

Biorąc pod uwagę, że rosjanie uważają iż naród ukraiński nigdy nie istniał, tylko zawsze była to rosja, to kto wymordował Polaków w 1943 na Ukrainie?
Noworoczniak2023 - #ciekawostkihistoryczne
#ukraina
Mam taki #lifehack na onuce.

...

źródło: comment_1673850564DjLiHdfuszxPOF2k81YEXC.jpg

Pobierz
  • 5
@zbyszko17: Brak historycznych podstaw do mówienia o odrębnym narodzie ukraińskim przed epoką sowiecką – jego proklamowanie było skutkiem wyłącznie interesów mocarstwowych Austro-Węgier. Państwowość ukraińska po I wojnie światowej, w oderwaniu od więzi z Rosją, miała charakter efemeryczny, co wynikało z „całkowitego oddania się pod cudzą kontrolę” (niemiecką, następnie polską); powinni o tym pamiętać ci, którzy współcześnie oddali Ukrainę pod „obcy zarząd”. Bujny rozwój kultury małorosyjskiej i ukraińskiej nastąpił dzięki polityce imperium
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Noworoczniak2023: już kompletnie was posrało. Już nawet jak równo #!$%@? się Rosję, Niemcy, Chiny, polskich lewaków i prawaków to nie można #!$%@?ć kultu UPA? Co szkodzi zwalczać kult przegrywow którzy z założenia byli antypolscy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Noworoczniak2023: a zresztą co to jest za #!$%@? że "hurr durr kto mordował Polaków skoro naród Ukraiński nigdy nie istniał" Otóż wiele narodow zaczęło budować swoją jednolitą tożsamość narodową na pewnym picu. Slowacy, Macedończycy czy właśnie Ukraińcy zbyt długiej historii jako zwarty naród nie mieli przez rusyfikacje.
Ale odrębność jakąś mieli, głównie w zaborze austriackim, gdzie nikt ich nie rusyfikował
@kubekmonte: Chłopie #!$%@? daj mi spokój, #!$%@? sobie kogo chcesz. UPA, PiS, PO, Angelę Merkel, Hitlera, Kaczora, Tuska, Mao, i innych... Ja tylko chciałem pokazać, że głupie ruskie #!$%@? sami już nie widzą co #!$%@?ą, żeby się usprawiedliwiać przed samymi sobą że są #!$%@?.