Wpis z mikrobloga

Cześć. Chcę kupić #ssd wewnętrzne do #ps5 o pojemności 1TB (jeszcze się wacham nad 2TB).
Jak na razie się zastanawiałem nad
- Samsung 980 Pro z heatsink
- WD SN850 z heatsink

Pytanie, który z nich lub może jakiś inny, będzie najlepszy? Chcę dysk najwydajniejszy, który będzie działał latami i się szybko nie zepsuje.
  • 10
@Capitanero: do dysków w ps5 nie zakłada się radiatorów chyba ze występują fabrycznie, dodatkowo zamyka się te klapkę na dysk ze względu na prawidłowa cyrkulację.

Info od spox2.

Gdy założysz radiator do dysku który go nie ma to przenoszone ciepło potrafi przenieść się na element który normalnie miałby niższa temperaturę co powoduje szybsze zużycie dysku ssd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anton044:

Gdy założysz radiator do dysku który go nie ma to przenoszone ciepło potrafi przenieść się na element który normalnie miałby niższa temperaturę co powoduje szybsze zużycie dysku ssd.

No ok, ale jak heatsink jest założony fabrycznie to niby temperatura magicznie wie które elementy omijać i nie rozprasza się na całej długości dysku?
Każdy test internalowego ssd pokazuje że niższe temperatury są przy założonym heatsinku - oryginalnym czy nie - więc
@greven: ja tylko przekazuje zdanie spox2 które ma sens.

Dyski z radiatorami są odpowiednio projektowane i części do których nie powinny być przenoszone temperatury, nie znajdują się w zasięgu radiatora (być może są zrobione z innych materiałów? Może nie dotykają radiatora bezpośrednio?). Z kolei bez radiatorów, jesteś w stanie radiatorami przenieść ciepło w miejsca w których go miało nie być. Kwestia zaprojektowania dysku i tyle.

Dla mnie brzmi ok, dodatkowo faktycznie
@Anton044: Wymienione Samsung i WD fabrycznie wychodzą z radiatorami i takie chce kupić, dysk z fabrycznym radiatorem w zestawie. Nie chce się bawić w jakieś składanie żeby zaoszczędzić 50zł.

Swoją drogą, mówisz o spox2 z kanału Wielki Elektronik na YT? Kiedy mówił, że się nie zakłada radiatorów?
Z tego co kojarzę to sam zakładał do PS5 SSD Sabrenta z radiatorem.
@netowy: na którymś z ostatnich live’ow tych takich długich opowiadał, żeby radiatory zakładać tylko jeżeli dysk jest do tego przystosowany i producent daje wyraźnie znać, że to ok bo w innym przypadku może być szybko kicha.
@Anton044: Rozumiem tok myślenia, natomiast nie jestem w stanie znaleźć żadnego źródła dla takich informacji - a już szczególnie, że "może być szybko kicha" - dlatego IMO to jakiś kolejny oparty na anegdotach przesąd. Podejrzewam, że pochodzi to od faktu, że kontroler na SSD powinien mieć niższą temperaturę niż same kości pamięci, ALE jak dysk jest używany normalnie, a nie w piekarniku albo jako pod ciągłym obciążeniem, to absolutnie nic się