Wpis z mikrobloga

  • 1
@luk04330: Nie znam jej skladu, ale preferuje ją z uwagi na właściwości. Wolniej wysycha, lepiej się fakturuje, mocniej się trzyma bez konstrukcji, jest bardziej porowata i chyba więcej wybacza, ale to moja opinia.
  • Odpowiedz
  • 0
@DzieckoSzczescia: To zależy co będzie po wymodelowaniu. Materiał z którego "lepi" się jest tylko pośrednikiem, po którym najczęściej następuje odlew. Z gipsu, z metalu, żywicy. Jeśli mówisz o etapie modelowania to glina jest najlepsza, są różne rodzaje i to już zależy od twoich upodobań. Plastelina jest dla mnie niewdzięcznym materiałem, brudzi, trudno się czyści, jeszcze trudnej fakturuje. Prędzej jakaś modelina utwardzalna czy jakoś tak. Bo chyba nikt nie chce żeby jego
  • Odpowiedz
@Egroth piękna praca!
Często widzę rzeźby z gliny w takiej właśnie nieco brutalnej formie, bez detali. Chodzi tu o czas, trudność dokładnej obróbki gliny, forma sztuki?
  • Odpowiedz
  • 0
@Recydywa: Nie odlewam za dużo bo na razie moim priorytetem są umiejętności w modelowaniu i anatomi, a brudzenie się glina jest dla mnie przyjemnością. Jeśli widujesz je w internecie to pewnie nie powstały z myślą o długotrwałym wystawianiu bo po rostu nie przetrwałyby próby czasu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Recydywa: Glina która nie jest stale nawilżana wysycha, pęka i się kruszy. Kiedy nie pracuje owijam pracę mokrymi szmatami i szczelnie zamykam w folii. Wiem że pojawiają się prace wystawiane w samej glinie, ale pewnie mają do tego jakiś konkretny powód, np pokazanie przemijania ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Egroth: zapytałem ponieważ szukam czegoś co będę mógł używać wielokrotnie a więc wykonać pracę i ją następnie zniszczyć aby wykorzystać materiał ponownie. Każdorazowe kupowanie gliny tylko do nauki rzeźby wyjdzie trochę drogo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zypulka: Konstrukcja z prętów zbrojeniowych i drewna, poza tym tylko glina. Ona schnie od zewnątrz więc w środku się nie kurczy o ile nie ma dostępu powietrza.
  • Odpowiedz