Wpis z mikrobloga

Stworzyłem elektro-frankensteina. Fujitsu s720 + dwa dyski hdd 1TB + openmediavault. 8.8W w idle, +-16W przy pełnym obciążeniu. Minusem jest, że urządzenie żongluje dyskami jak szalone. Co chwila słyszę jak się zatrzymują aby kilka sekund później wystartować na nowo mimo bezczynności.

#chwalesie #diy #komputery #nas #fujitsu #openmediavault
Pobierz PEPELeSfont - Stworzyłem elektro-frankensteina. Fujitsu s720 + dwa dyski hdd 1TB + op...
źródło: comment_167380318640CPHAgknpM7LfyhcsaCcE.jpg
  • 20
@firyt: Moje urządzenie to terminal, GPU na nim nie zadziała. Nie ma ani miejsca ani wystarczającego zasilania. Jeżeli chcesz mały komputer z dedykowanym gpu to Small Form Factor jest tym, czego powinieneś szukać.
@L3gion: Oglądałem film w VLC na telefonie. Nie wiem czemu, lm-sensors zwracał temperaturę +-58°C a radiator i obudowa nad nim były gorące. Widać, że sam przesył danych przez internet tak katuje procesor. Zmieniłem pastę na Arctic MX-4 ale niewiele pomogło więc dorzuciłem wiatraczek.
@L3gion: Aż taki słaby jest to bym nie powiedział ale lubi się przygrzać. Posiadam też HP T620 z dokładnie tym samym procesorem (GX-217GA) i też potrafi dobić do 60 stopni mimo, że w nim radiator stanowi aż połowę konstrukcji.