Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Whys: mimo izolacji termicznej dalej ci wystaje kupę betonu i stali związanej ze stropem i ciepło przez podłogę i balkon promieniuje na zewnątrz
@Pesa_elf: A to nie jest tak, że miejsce styku, przez które ucieka ciepło jest mniejsze niż przy standardowym rozwiązaniu usytuowania balkonu wzdłuż budynku? Właśnie takie rozwiązanie wydaje się być bardziej optymalnym jeżeli chodzi o straty ciepła.
mniejsze niż przy standardowym rozwiązaniu usytuowania balkonu wzdłuż budynku


@Whys: Jeśli to są okna standardowego dość rozmiaru - a zatem balkony są niezwykle długie ale strasznie wąskie - to nawet wystawianie suszarki będzie skomplikowane, nie mówiąc o wygodnym posiedzeniu z piweńkiem wśród małej zieleni... Design się komuś podoba albo nie, rzecz gustu; ale warto też pomyśleć o funkcjonalności.
@sierpien22: Źle zrozumiałeś sens moich komentarzy. Nie jestem jakimś gorącym zwolennikiem takiego rozwiązania (chociaż nie ukrywam, że wygląda dość ciekawie). Po prostu chciałem uświadomić @Pesa_elf, że takie rozwiązanie jest korzystniejsze pod kątem termicznym. Nie lubię zasady "nie wiem, ale się wypowiem".
@Whys: Ależ dobrze zrozumiałem. Dodałem swoją refleksję. Design jak i sprawy termiczne to tylko kolejne aspekty. I może jeszcze jeden - ja wiem, że z żelazobetonu można skonstruować stabilne dowolne niemal konstrukcje - ale zapewne taki długi "występ" na końcu którego ktoś może nawalić wielkich donic z tonami ziemi - wymaga solidniejszej konstrukcji. Czyli znowu rosną koszty...