Wpis z mikrobloga

#lotnictwo #andrychow

Czy ktoś z Was się orientuję jaki jest związek andrychowa z lotnictwem? i jaki jest postawienia lima 2 w andrychowie?
Doczytałem się że to dar ludowego lotnictwa polskiego dla miasta andrychow Ale dlaczego?
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@solid959: "Dar Ludowego Lotnictwa Polskiego. Obiekt pamięci Lotników poległych w obronie i wyzwoleniu Ojczyzny w latach II Wojny Światowej." Może chodzi o zakład Andoria? Robili silniki
@Jokohama To jest jakiś trop ( ͡º ͜ʖ͡º) chociaż on jakiś fenomenalny chyba nie był. Poległ w locie powrotnym do Włoch po zrzutach nad Warszawą. Ciekawe czy reszta załogi też otrzymała jakieś Odznaczenia.

Ale, za Wikipedia
 Witek pośmiertnie został awansowany na sierżanta i odznaczony Orderem Virtuti Militari. Wcześniej był odznaczony trzykrotnie Krzyżem Walecznych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@solid959: Hej. Spytałem kumpla o ten samolot. Z tego co powiedział wynika, że po prostu kiedyś burmistrzowi ubzdurało się że miasto musi się czymś wyróżniać. I kupili ten samolot i postawili przy drodze. Ot cała historia xD
@Jokohama: @solid959

MYSLIWSKI SAMOLOT ODRZUTOWY LIM-2 KONSTRUKCJI POLSKIEJ. DAR LUDOWEGO LOTNICTWA POLSKIEGO. OBIEKT PAMIĘCI LOTNIKÓW POLEGŁYCH W OBRONIE I WYZWOLENIU OJCZYZNY W LATACH II WOJNY ŚWIATOWEJ. ZMONTOWANO W CZYNIE SPOŁECZNYM PRZEZ W.S.W. ANDORIA W GRUDNIU 1976."

Pochodzę z tego miasta i byłem przekonany że robili w Andorii silniki itp do niego, temu tu jest xD też się zdziwiłem jak się zagłębiłem dzięki waszej dyskusji.