Wpis z mikrobloga

A dostałeś kiedyś rachunek z takiej myjni?


@motoinzyniere: ja nigdy u nich nie korzystałem,
Ale widziałem że głównie ciapaci tam pracują więc myślałem że skoro mają takie niskie ceny to pewnie na czarno właściciel zatrudnienia świeżych imigrantów bez papierów lub coś podobnego,

Cash only, zero paragonów. Przychody wykazywane vs realne 100:1.

Jak jest problem, właściciela nie ma, ale od razu znajduje się 'ochroniarz'


@LeeBee: skąd wiesz jakie mają przychody?
Jaki
zastanawiam się dlaczego pomimo tej ogólnodostępnej wiedzy policja nic z tym nie robi


@szzzzzz: pewnie były by zamieszki na mieście jakby ich zaczęli trzepać, a tak jest spokój,
To samo z dilerami marihuany, przecież to nielegalne ale wystarczy popytać kilku ciapatych lub Murzynow i znajdźie się dilera,
Więc co za problem robić masowe łapanki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamsowaanon: Tak to też czasami d ziała. Najczęściej jest to jakaś wypadkowa tych wszystkich przypuszczeń.
@szzzzzz: Policja jak wszędzie - idzie po najmniejszej linii oporu. Po co ganiać za Kurdami czy innymi ciapolągami umoczonymi po uszy w gangi, jak można hate crime na Twitterze czy złodzieja kajzerki namierzyć, i cyk statystyki porobione niskim kosztem.
Ale widziałem że głównie ciapaci tam pracują więc myślałem że skoro mają takie niskie ceny to pewnie na czarno właściciel zatrudnienia świeżych imigrantów bez papierów lub coś podobnego,


@adamsowaanon: To prawda jest. Żadne pralnie brudnej kasy w 95%. @LeeBee: Poza tym ci ludzie pracują po dużo godzin, więc nadrabiają troszkę wypracowanymi godzinami. Gdyby nie ci pierwsi imigranci, którzy zdania po angielsku często dobrze nie sklecą to myjnie by były o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przytulnie: Umycie auta w 10 minut za £6. Godzinowka ~£30 nawet na 2 ludzi daje 150% minimalnej krajowej, no i oczywiście bez podatku dochodowego. Także z tym tanio to bym nie przesadzał.
@LeeBee: ale do tego energia, woda, rent, business rates etc więc legalnie by się to nie spielo (co ciekawe, często w tego typu miejscach widać zaparkowanego range rovera właściciela). Działa jedynie dlatego że nie płacą podatków i zatrudniają nielegalnych imigrantów za groszowe stawki. Odkąd jestem w UK nigdy nie byłem na takiej myjni i nigdy tam nie pojadę.