Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Rozkręciłam sobie lapka żeby zobaczyć czy mogę sobie powiększyć ram. Lapek ma jakieś 8 lat, więc nie pamiętam w jakiej konfiguracji go kupowałam lecz obecnie ma 8gb, w modelu niby pisało, że jest domyślnie 4gb z opcją zwiększenia do 8. No i tera pytanie, rozkręciłam go, żeby się upewnić, że nie mogę nic już dodać, ale ja tu widzę slota na drugą kostkę ramu. Czy źle mi się wydaje? Pod nr 1 to obecna kostka 8gb a pod nr 2 widzę drugi slocik. Czy ja dobrze patrzę czy coś mi się jednak #!$%@?ło?
#elektronika #kiciochpyta #majsterkowanie
Pobierz MechanicznaPitaja - Mirki mam pytanie. Rozkręciłam sobie lapka żeby zobaczyć czy mogę...
źródło: comment_1673709081vM8hzMQX6ILtlS28wUTRYZ.jpg
  • 18
@MechanicznaPitaja: co do zasady powinno działać. Ale nie musi, bo procesor może nie wspierać (wątpię) albo szyna adresowa w płycie może być za krótka (też mała szansa). Wiec powinno działać, ale nie ma gwarancji.
@Massad
@Slomek
@cation
@czyznaszmnie
Mireczki a jeszcze 1 pytanie, bo widzę, że się znacie. Model tego mojego obecnego ramu to kingston 2rx8 pc3l-12800s-11-13-f3
Czy ja musze szukać kostki 16gb o jakichś konkretnych parametrach, czy np wystarczy taka:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/ddr4-sodimm-16gb-2400-cl17?gclid=CjwKCAiAwomeBhBWEiwAM43YIFZLkbU8xjU9oWI5_0lS4BuvU0G_mJ4ZH8AWBouAH4o3jka-5E0afhoCIQAQAvD_BwE
Z góry dzięki Mireczki
@MechanicznaPitaja: jeśli chcesz rozszerzyć ram, czyli wsadzić drugą kostkę a tą zostawić, to tak, lepiej jak będą odpowiednie parametry.
Jeśli chcesz zamienić, czyli starą wywalić a włożyć nową, to znaczenie ma głównie typ slotu, prędkości już nie.
zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest wsadzenie dwóch takich samych, nawet tej samej firmy i serii, ale różne też nie powinny się pogryźć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MechanicznaPitaja: robisz zdjęcie obiektu. Co wybierasz? Zdjęciu panelu i kawałka obiektu z info które nie są info o modelu i serialu, czy może czytelne i dobre zdjęcie danych? Wybierz madrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)