Wpis z mikrobloga

@DrKittens:
1.Jakie znaczenie dla konwencji bajki ma kolor skory postaci? Przypominam ze konwencja to grupa znajomych rozwiązująca zagadki kryminalne? Osoby o rożnym kolorze skory nie moga rozwiązywać zagadek czy sie przyjaźnić?
2. W poprzedzający adaptacjach była biała, teraz ma ciemny kolor skory.
3. Sadze ze dla twórców istotniejsze jest zdanie ludzi oceniających rozrywkowosc, scenariusz, fabule i inne kryteria oceny filmów animowanych niz jakies uprzedzenia i tęsknota za pierwowzorem.
4. Jacy ludzie
  • Odpowiedz
ale boli już że w grupie przyjaciół może być czarnoskóry xD


@pokey: Wiesz doskonale, że nie o to chodzi. Nikt by się nie czepiał, gdyby to nie było dosłownie w każdym serialu i filmie zmiana na czarnoskóry, do tego gej, lesbijka, azjatka, a biały jest głupi lub zły. To jest chora politpoprawność ideologów, którzy w dodatku nie mogą wymyśleć własnej historii tylko żerują na już stworzonych i je psują. Nikt wcześniej
  • Odpowiedz
@djtartini1: moge z Toba dyskutować jak podeprzesz swoja wypowiedz źródłami udawadniajaxymi dwie tezy
- w kazdym serialu i filmie dokonuje sie wymiana postaci na te o innym kolorze skory
- biała postać/ grana przez białego ałtora jest zawsze zlym lub głupim
Inaczej nie ma sensu, bo dojechales daleko z tymi absurdami
  • Odpowiedz
@pokey:

Jakie znaczenie dla konwencji bajki ma kolor skory postaci?

Najwidoczniej ma wielkie znaczenie skoro zmienili kolor skóry głównej bohaterki. Zakładam, ze biała nerdowska laska jest za mało woke. Azjatka nerd bedzie za bardzo stereotypowa, więc zrobili z niej czarną xD
Po prostu widać, w którym kierunku to zmierza.

3. Sadze ze dla twórców istotniejsze jest zdanie ludzi oceniającyc

Nie zgadzam się. Ostatnie próby przebudowywania znanych filmów / książek itd. pokazały,
  • Odpowiedz
Inaczej nie ma sensu, bo dojechales daleko z tymi absurdami


@pokey: no dobra nie w każdym (bo to technicznie nawet trudne) ale w większości popularnych z Holywood jak ostatni Batman, DCU, Marvel, Disney (Star Wars), produkcje Netflixa. Star Trek. Nie chce mi się wymieniać wszystko bo tego jest dużo no i jest to ewidentnie na siłę, nie jest to naturalne wciskać białego mężczyznę jako całe zło tego świata, bo to zwyczajnie
  • Odpowiedz
@pokey: Dla bajki i postaci - nie ma żadnego znaczenia. Ale tutaj mamy do czynienia z typowym "blackface'm" i skokiem na rozgłos podczepiając się pod znanych bohaterów. To trochę jakby wprost powiedzieć "Nie jesteśmy w stanie wymyślić żadnego ciekawego ciemnoskórego bohatera, więc po prostu weźmiemy białasa i go pomalujemy". Postacie w "Velmie" mają nawiązywać go oryginałów, ale jednocześnie w ogole nimi nie są - no ale gdyby to były postacie totalnie
  • Odpowiedz
@DrKittens:
Ad1. Wiadome, kierunek od dawna określony. Dlatego etatowym półgłówkiem tez jest czarnoskóry. Do tego przedstawiciele rasy niebiałej zostali skrzywdzeni wirusem homoseksualizmu.
Ad2. Dla nich czyli dla kogo? Wrzucając grupe/branze do jednego worka przygotuj troche wiecej przykładów niz 5, tak z 10 razy wiecej.
Moze to po prostu kiepska bajka? Moze oceniaja ja ns zlosc amebowykopki jakich w tym wątku pełno?
Moze warto ogladnac i zastanowic sie czy różnicowałbys oceny w
  • Odpowiedz
@Qbis: Wiekszosc spoko, ale Velma nie jest ciejawa dlatego ze jest biała, tylko z tego jak ja autorzy napisali. Zauważ, ze wiekszosc nie czepia sie tego jak ta postać została przedstawiona, tylko ze jest czarna. Kudłatego juz mniej, bo czarny moze byc głupi.
A i jestem pewien, ze gdyby Delma naprawde powstała, to zesranie byłoby identyczne jakie jest teraz.
  • Odpowiedz
@pokey:

Moze oceniaja ja ns zlosc amebowykopki jakich w tym wątku pełno?

Wiedziałem xD Źli rasiści atakują, bo jak im sie nie podoba to ameby. Nie byliby amebami to by im się podobało.

Ad3. Xd.

No xD
  • Odpowiedz