Wpis z mikrobloga

  • 22
Rozczula mnie to straszenie funduszami, które to kupują czy budują mieszkania na wynajem ale są rzekomym zagrożeniem dla Janusza mającego kawalerke po babci na wynajem oraz dla zwykłego szaraczka który chciałby kupić czy wynajmować.

Straszyć to powinno się raczej drugim Polakiem, który kupuje pod wynajem czy na handelek, bo obecna sytuacja rynku to efekt chciwości pojedynczego człowieka podlewana przez wąską grupe interesu.

Wyobraźcie sobie taki dajmy na to rynek wody bieżącej oddany w pełni w ręce rodaków. 1m3 wody kosztowałby pewnie 100PLN a nie 10PLN bo przecież wielmożny pan WATERLORD nie może być stratny z tytułu posiadania kawałka ujęcia tejże wody.

I te hasełka wymyślane po to by windować ceny:
- Ceny wody tylko rosną! To najlepsza inwestycja.
- Nie stać cie na 50 metrów rury przesyłowej? Pewnie dalej pijesz mleko z cycka mamusi he he.
- Kto nie kupił własnego ujęcia przegrał życie.
- Najnowsza inwestycja, źródlane rozlewisko. Jedyne 199pln/m3 wody, butelka do napełnienia gratis.

#nieruchomosci #takaprawda
  • 4
  • Odpowiedz
Straszyć to powinno się raczej drugim Polakiem, który kupuje pod wynajem czy na handelek, bo obecna sytuacja rynku to efekt chciwości pojedynczego człowieka podlewana przez wąską grupe interesu.


@mookie: Jeszcze większym problemem są zaniedbania w tym zakresie. Nie widziałem nigdzie na świecie sensownego rozwiązania tego problemu.

Mamy do dyspozycji komunistyczne budowanie wielkich bloków (wiele można narzekać, ale to działało). Przy wolnym rynku jest to niemożliwe.

Pompowanie rynku hajsem, żeby budowanie się
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@PoteznyAsbisnik Mieszkania w takiej Austrii są dostępne dla zwykłego zjadacza chleba właśnie dlatego, że kiedyś zainwestowano w nie tak samo jak inwestuje się w infrastrukture jak linie energetyczne czy ujęcia wody, po to by służyły ludziom a robi się to kapitałem z funduszy, podatków i rękoma szeroko pojętego biznesu a nie że trzeba było #!$%@?ć Januszowi 2 metry rury przesyłowej czy słup energetyczny, by naród miał prąd i wode.

Fundusze to skonsolidowany
  • Odpowiedz