Wpis z mikrobloga

Siema

Dowiedziałem się wczoraj że sklep rtv euro agd nie przyjmuje zwrotów na zasadzie że otworzyłeś to już używane. A co gdyby sprzet był uszkodzony już po otwarciu? To co kupuje telewizor, odpakowuje widzę matryca zbita i nawet go nie włączałem a oni niechcą zwrotu zrobić tylko reklamacje na którą niewiadomo ile sie czeka i czy wogóle hajs odzyskam?

Z kolei w media markt można z paragonem imiennym lub fakturą przyjść i do 30 dni można bez podania przyczyny zwrócić i oddadzą pieniądze.

Jak to jest ... może mi ktoś dotłumaczyć? Spotkał sie ktoś z was z takim czymś?

#rtveuroagd #mediaexpert #mediamarkt #zwrot #reklamacja #paczka
  • 4
@Own3d_23: bo jak kupujesz na żywo, to widzisz co kupujesz, i dlatego przy zakupach stacjonarnych nie ma możliwości zwrotu (chyba że za dobrą wola sprzedawcy).

A jak sprzęt okaże się uszkodzony, to oddajesz na gwarancji.
@Own3d_23: RTV Euro AGD ma taką zasadę, że przy zakupie stacjonarnym możesz razem z pracownikiem otworzyć pudełko, wyjmują np. telewizor na specjalny stojak, sprawdzają czy nie ma wypalonych pikseli i czy wszystko jest w porządku. Nie przyjmują zwrotów.

W MediaMarkt są zwroty po otwarciu.

Ja wolałem kupić w RTV Euro AGD, po tym jak idąc do kasy MediaMarkt z "nowym" telewizorem zauważyłem, że taśma była klejona na pudełku, a po otwarciu
@Own3d_23: Jeśli kupujesz sprzęt przez internet to zgodnie z prawem masz możliwość zwrotu bez podania przyczyny.

Jeśli dokonujesz zakupów stacjonarnie to żaden sklep nie ma obowiązku by przyjąć towar i to tylko dobra wola.

Warto wiedzieć, że w momencie gdy zwracasz towar do sklepu to nie znika on magicznie ze stanu tylko trzeba go ponownie sprzedać. Jak się pewnie domyślasz ciężko sprzedać sprzęt, który był już otwarty i ma ślady użytkowania.