Wpis z mikrobloga

@Filipterka25: w sensie ja nie kumam trochę sytuacji i oczekiwań. krótkoterminowo waluty reagują zgodnie z polityką monetarną. ale długoterminowo jak u nas będzie inflacja 20-30% a w stanach 3-5% nie rozumiem dlaczego śmieć PLN nie miałby tego amortyzować swoim kursem. przecież dokładnie coś takiego działo się w Turcji czy Argentynie. wysoka inflacja lokalna na tle niższej inflacji na świecie to zawsze deprecjacja waluty. i ja nie mówię że będziemy Turcją czy
@3k1m: rynek DAX ładnie idzie do góry. EURUSD można stawiać long, jedziemy na 1.12, potem 1.18 a potem na 1.24 a potem wyżej, będzie się działo. "dopiero się rozkręca".

DXY spada, lokalne obligacje tracą na rentowności a cena ich rośnie, to jest zawsze znak że giełda urośnie.

Jak spx przebije górne ograniczenie kanału spadkowego będzie się działo, dojedziemy do 3.8 zł za usd, a potem na 3.5 zł za usd.
u nas nawet ci bardziej liberalni analitycy zapowiadają "inflacyjny ping-pong".


@affairz: Wierzę im jak pogodynce.

w sensie ja nie kumam trochę sytuacji i oczekiwań. krótkoterminowo waluty reagują zgodnie z polityką monetarną. ale długoterminowo jak u nas będzie inflacja 20-30% a w stanach 3-5%


@affairz: Wątpię. Stawiałbym na osiągnięcie celu w okolicy 2025/2026 roku oraz nie wyższe odczyty niż 18% - o ile nie minęliśmy szczytu.

Osobiście nie wierzę w jakiś