Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dlaczego ludzie się tak łatwo obrażają? Ostatnio powiedziałem komuś "że i tak tego nie zrobi", nie zrobił, powiedziałem że tak myślałem ale chciałem, żeby się przekonał i się obraził
#psychologia
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tryt_on: a skąd mam to wiedzieć, że była niestosowna? Byłem szczery. Mam być nieszczery? Zwłaszcza, że wcześniej usłyszałem, że mam być bardziej otwarty i szczery i mówić wprost. To powiedziałem.
@uefaman: Szczerość nie jest przymusem. Jak masz przypuszczenia, że kogoś możne zapiec twoja uwaga to warto zastanowić się czy nie zachować jej dla siebie.
Teraz już wiesz, że komuś zrobiło się przykro i się obraził. Zamiast pytać wykopków co o tym sądzą to porozmawiaj z osobą, która poczuła się dotknięta? Nie wiem, wyjaśnij swoje stanowisko, może przeproś? Weź odpowiedzialność za swoją szczerość.
@uefaman: Cokolwiek powiesz na temat cziychś planów, masz szansę mieć rację. Jeśli ty mówisz mu, że czegoś nie zrobi, gdy on planuje to zrobić, a dodatkowo jeszcze mu to wypominasz, to jak ma to odebrać? Cieszyć się, czy co? Tłumaczyć się tobie, czemu tego nie zrobił? On wie czemu tego nie zrobił i nie musi się tobie tłumaczyć, więc tego nie robi, a ty to odbierasz jako obrażanie.
Gdyby to zrobił
@uefaman: Samo w sobie nie jest obraźliwe, ale wszystko co z tym związane jest negatywne. Nie ma żadnych pozytywów takiego zachowania. Dla żadnej ze stron. Jedyne co, to jedna ze stron może powiedzieć, że miała rację - jeśli dwie osoby oceniając obstawią, że się uda lub nie uda, to zawsze jedna z nich będzie mogła powiedzieć, że miała rację. Czy to dobrze obstawiać, że komuś się nie uda? No właśnie niedobrze,
@uefaman: Jeśli postawisz się po tej drugiej stronie i obstawiasz, że komuś się uda, to niezależnie co się stanie, to wasza reakcja będzie wynikać ze wspólnego, zbieżnego interesu, wizji. Dalsze utrzymywanie kontaktu będzie wskazane i dopiero zerwanie tego kontaktu będzie źle odebrane.

W pierwszym przypadku zarówno porażka i wygrana was dzieli.
W drugim przypadku zarówno porażka i wygrana was łączy.

W momencie wypowiadania tych słów, postawiłeś się w pozycji przeciw, postanowiłeś